Через кібератаку НБУ підтримав роботу валютного ринку інтервенцією за єдиним курсом

ЕкономікаРоман Ганкевич, 29 червня 20172280
Робота банків сьогодні була обмеженою, що вплинуло на функціонування міжбанківського валютного ринку

У четвер, 29 червня 2017 року, Національний банк України провів валютну інтервенцію за єдиним курсом з метою згладжування його функціонування на валютному ринку. Про це повідомили у прес-службі фінансового регулятора.

«У зв'язку з недавньою кібератакою робота низки банків сьогодні була обмеженою, що вплинуло на функціонування міжбанківського валютного ринку і спотворило процес курсоутворення. Тому Національний банк ухвалив рішення підтримати функціонування валютного ринку за допомогою валютної інтервенції», - пояснив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Як зазначається, для полегшення роботи валютного ринку в таких умовах НБУ купив за курсом 26,07 грн за долар і продав за курсом 26,12 грн за долар.

У Нацбанку нагадали, що відповідно до Стратегії валютних інтервенцій НБУ на 2016-2020 роки валютна інтервенція НБУ за єдиним курсом проводиться у випадках, коли необхідно надати ринку чіткої курсовий орієнтир (наприклад, у разі дезорганізованості ринку). Під час такої інтервенції Національний банк пропорційно задовольняє заявлені суб'єктами ринку суми за єдиним визначеним обмінним курсом гривні до іноземної валюти.

Раніше повідомлялося, що Україні через вірусну атаку зупинився фондовий ринок. Подібний масштабний збій в роботі фондового ринку України через кібератаки є першим в його історії.

Нагадаємо, 27 червня в Україні та інших країнах відбулась хакерська атака, внаслідок якої постраждали чимало українських компаній. Невідомим вірусом уражено кілька українських банків, Кабмін, енергетичні компанії, державні та комерційні підприємства.

У Службі безпеки України допускають, що вірусні атаки на українські підприємства та установи 27 червня організовані з території РФ. Департаменті кіберполіції заявили, що вірусна атака на українські компанії сталася через програму M.E.Doc, яка використовується для електронного документообігу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук