Польща відклала капітальний ремонт Цвинтаря орлят у Львові

Причиною такого рішення польські ЗМІ називають напруження у стосунках з Україною

СвітВолодимир Пиріг, 13 березня 201814402
На Цвинтарі орлят оновлять фарбу та штукатурку

Всупереч планам польського уряду провести капітальний ремонт Цвинтаря орлят у Львові, наразі його проводити не будуть через напруженість у відносинах з Україною.

Як повідомило радіо RMF 24 з посиланням на власні джерела, польська сторона, попри закладені у бюджеті кошти на капітальний ремонт Цвинтаря орлят, вирішила не просити Київ про згоду на цей ремонт, а обмежилася лише запитом на проведення косметичних робіт.

Як пояснюється у повідомленні, для здійснення більш серйозних робіт на цвинтарі потрібна згода на рівні міністерств, в той час як для виконання косметичного ремонту достатньо і згоди місцевої влади Львова.

За неофіційними даними, причиною такого кроку є небажання польського уряду відкривати поле для чергового потенційного конфлікту з Україною.

В рамках реставраційних робіт на Цвинтарі орлят планують замінити відпалу штукатурку та обновити фарбу. Під час капітального ремонту мали б замінити кам’яні елементи.

Цвинтар орлят – це польський військовий меморіал у Львові. «Львівські орлята», учасники боїв проти ЗУНР (1918–1919) та проти більшовиків (1920), були поховані на «Цвинтарі захисників Львова», що становить частину Личаківського кладовища. Меморіал було відновлено і відкрито у 2005 році за участю президентів Польщі і України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук