Chevron відмовилася видобувати сланцевий газ на заході України

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 15 грудня 201414620
Chevron відмовилася видобувати сланцевий газ на заході України
фото ТСН

Компанія Chevron вирішила в односторонньому порядку вийти з проекту освоєння Олеської площі.

Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомило джерело в уряді.

«Американська нафтогазова компанія Chevron, яка підписала з Україною в минулому році угоду про розподіл продукції (УРП) з розробки вуглеводнів на Олеській площі, офіційно повідомили уряд про односторонній вихід з цього проекту», – повідомив співрозмовник агентства.

За його словами, в листі, який надійшов від імені компанії, зазначено перелік конкретних причин відмови від укладеної УРП, з якого випливає, що уряд України, а саме Міністерство фінансів, не реалізувало у встановлений термін 18 листопада взяті зобов'язання щодо приведення своїх нормативних актів у відповідність із чинним законодавством України.

«Фактично, Мінфін дав формальний привід компанії Chevron уникнути виконання контрактних зобов'язань з інвестування в економіку України не менше $350 млн упродовж наступних п'яти років», – зазначило джерело.

Крім того, співрозмовник агентства додав, що за поточної системи оподаткування в галузі підписання нових УРП виглядає досить нереальним.

«З ініціативи того ж Мінфіну, в серпні плату за користування надрами при видобутку газу було підвищено вдвічі і поширено на всі проекти, в тому числі і УРП, принцип яких полягає в перерахуванні державі частини видобутої продукції замість грошових платежів. Очевидно, платити екстремально високі податки і одночасно відраховувати частину видобутого ресурсу, жоден інвестор не захоче», – вважає співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, Україна, компанія «Шеврон Юкрейн Б.В.» і ТОВ «Надра Олеська» 5 листопада 2013 підписали УРП з видобутку вуглеводнів на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська області).

Українською стороною УРП з розробки Олеської площі виступає ТОВ «Надра Олеська», яка є спільним підприємством державної НАК «Надра України» (частка в СП – 90%) і ТОВ «СПК-Геосервіс» (частка – 10%).

Chevron на першому етапі (перші два-три роки) мала направити на сейсміку, розвідку і буріння свердловин близько $350 млн.

Прогнозні ресурси Олеської площі оцінюються в 2980 млрд куб.м газу. Щорічний видобуток газу на цій ділянці може становити 5-10 млрд куб. м.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук