Чому не всі пенсіонери отримали субсидію готівкою?
І як тепер їм отримати гроші на оплату житлово-комунальних послуг
З початку березня в Україні розпочалася виплата субсидій на оплату житлово-комунальних послуг готівкою. Пенсіонерам готівкову субсидію почали виплачувати з 4 березня і вони повинні були отримати її разом з пенсією. Принаймні, так запевняли урядовці.
«Виплата житлових субсидій у готівковій формі буде здійснюватися органами Пенсійного фонду України тим особам, які одержують пенсії і таким же шляхом, як виплачуються пенсії: або перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках, або виплата через поштові відділення, у тому числі з доставкою додому. При цьому виплата субсидії буде проводитися одночасно з виплатою пенсії пенсіонерам», – доповів 1 березня у Верховній Раді міністр соціальної політики Андрій Рева.
Однак пенсії прийшли, а грошей на оплату житлово-комунальних послуг деякі пенсіонери не отримали. Куди зникла субсидія? Як і де літнім людям отримати гроші?
«Я отримую пенсію 15 числа кожного місяця через «Приватбанк». 15 березня пенсія прийшла, а гроші на субсидію – ні. У банку не змогли пояснити, де ці гроші і коли вони прийдуть. А сума немала – 3406 грн. У нашій сім’ї проживає п’ятеро осіб: син, невістка, двоє дітей і я. Працює один син, я – пенсіонерка. Де взяти зараз 3,5 тис. грн., щоб заплатити за комунальні послуги? Якщо будуть борги, субсидій не дадуть. Як ми тоді будемо виживати?», – повідомила ZAXID.NET мешканка с. Зимна Вода Пустомитівського району 60-річна Марія К.
Жінка каже, що їй з «Ощадбанку» прийшло повідомлення, щоб вона зареєструвалася на офіційному сайті банку. Вона не володіє ком’ютером і спроба зареєструватися була невдалою.
«У мене не має жодних рахунків в «Ощадбанку», я не отримую там пенсію, чого мене скеровують саме в цей банк?», – не розуміє жінка.
Схожа ситуація у мешканки с. Межиріччя Сокальського району 63-річна Надії Г. Пенсію вона отримала, а готівкову субсидію – ні. І ніхто не пояснює чому, куди зникли гроші.
«Я мешкаю одна, моєї пенсії вистачає лише на продукти, ліки. Я дуже боюся боргів, тому завжди вчасно оплачую всі послуги. А як бути зараз? У мене нема грошей заплатити за комунальні послуги, я завжди вкладалася в субсидію», – каже п. Надя.
Пенсіонери готівкові субсидії можуть отримати в «Ощадбанку»
І пенсіонерів, які не отримали готівкової субсидії разом з пенсією, на Львівщині немало. Хоч гроші на виплату готівкових субсидій є абсолютно для всіх, запевнили ZAXID.NET в департаменті соціального захисту ЛОДА.
«Через технічні причини у програмному забезпеченні частина пенсіонерів не потрапила у списки Пенсійного фонду і тому не отримала готівки на оплату житлово-комунальних послуг разом з пенсією. Але їхні гроші не пропали. Вони отримають їх в «Ощадбанку». З собою треба мати паспорт та ідентифікаційний номер. Ті пенсіонери, які не можуть самостійно піти в банк, можуть оформити довіреність на когось і за цією довіреністю людина отримає гроші», - повідомив ZAXID.NET заступник директора департаменту соціального захисту ЛОДА Віктор Степанюк.
В «Ощадбанку» отримують субсидію готівкою й інші субсидіанти, які не є пенсіонерами. У перший тиждень виплат (банк почав виплачувати з 12 березня) у відділеннях «Ощадбанку» утворилися черги, бо всі хотіли отримати гроші у перші дні.
Аби не стояти у черзі, працівники «Ощадбанку» радять зареєструватися на офіційному сайті банку і людині повідомлять, на котру годину їй підійти. Ті, хто не може зареєструватися, можуть зателефонувати у кол-центр за номером 0 800 210 800. Працівники кол-центру зареєструють субсидіанта на сайті, порадять у якому відділенні найзручніше отримати гроші (залежно від місця проживання) і визначать годину, на яку треба підійти.
На видачу переказів , як повідомив раніше ZAXID.NET заступник начальника з роздрібного бізнесу львівської філії «Ощадбанку» Ярослав Євстахевич, відводиться приблизно 15 хвилин. У Львові працює 67 відділень «Ощадбанку», в області – 250. Субсидіантам радять для зручності відразу оформити картку, на яку їм будуть перераховувати готівку ще у квітні і травні.
Ярослав Євстахевич запевнив, що якщо хтось із субсидіантів не має змоги отримати гроші зараз (хтось потрапив до лікарні, хтось у поїздці тощо), вони можуть не хвилюватися: їхня монетизована субсидія не пропаде і вони зможуть отримати її у зручний для них час.