Cуд не віддав римо-католикам приміщення музичної школи у Львові

ЕкономікаО.Г., 3 липня 20143560

Вищий господарський суд України залишив Львівській державній музичній школі №4 приміщення на Личаківській, 53, на яке претендувала Релігійна громада Римсько-католицької церкви св. Антонія, пишуть «Наші гроші. Львів».

Судова тяганина щодо приміщення на Личаківський триває вже рік. Ще у липні 2013 року релігійна громада церкви св. Антонія, що також розташована на вул. Личаківській у Львові, звернулась до Київського господарського суду з вимогою про повернення приміщення у її власність.

Суд першої інстанції відмовив у позові з огляду на те, що будівля не є культовою спорудою та тривалий час використовується як музична школа. Проте в січні 2014 року Київський апеляційний господарський суд став на сторону релігійної громади, скасував рішення першої інстанції та визнав за нею право власності на будинок № 53 по вул. Личаківській.

Вищий господарський суд підтримав рішення суду першої інстанції, адже приміщення, де сьогодні працює музична школа, не є невід’ємною частиною майнового комплексу костелу Св. Антонія і не являє собою культову споруду. А право вибору щодо передачі культових будівель у користування або у власність релігійних організацій належить до виключної компетенції уповноваженого державного органу.

Згідно з постановою суду, приміщення залишається у комунальній власності територіальної громади міста Львова та належить на праві оперативного управління Львівській державній музичній школі № 4.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук