Данія заборонила росіянам прокладання «Північного потоку-2» через нерест тріски

Нерест тріски в Балтійському морі триває в липні-серпні

СвітАндрій Стець, 26 липня0
«Північний потік-2» – друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини

Влада Данії тимчасово заборонила будівельні роботи з прокладання газогону «Північний потік-2», який належить дочці російської компанії «Газпром». Про це повідомляє Die Welt.

Причиною заборони є нерест тріски в Балтійському морі, під час якого будь-які будівельні роботи не дозволяються з екологічних причин.

Нерест тріски в Балтійському морі триває в липні-серпні. Таким чином, прокладання «Північного потоку-2» може відновитися уже у вересні, зазначає видання. На це ж сподівається і Росія, яка в травні направила для цього свій трубоукладач «Академік Черський».

Нагадаємо, що на початку липня влада Данії дозволила «Черському» продовжувати будівництво «Північного потоку-2». Зробити це дозволили за умови, що будівництво вестимуть за межами зони, де не можна використовувати судна з якірним позиціонуванням, оскільки там є затоплені запаси хімічної зброї.

«Північний потік-2» – друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З півночі Німеччини газ із трубопроводу має постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Наразі «Північний потік-2» готовий на 93%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.

Зараз роботи щодо спорудження газопроводу призупинили через санкції США щодо європейських підрядників, які набули чинності у грудні 2019 року. Однак Росія вже заявила про намір добудувати газопровід до кінця 2020 року.

У липні США включили до дії закону CAATSA (протидія противникам Америки шляхом введення санкцій) російські «Північний потік-2» та другу нитку «Турецького потоку».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук