Сенат США прийняв оборонний бюджет із санкціями проти «Північного потоку-2»

Сенат та Палата представників мають узгодити свої версії документів і відправити на розгляд президенту США

Сенат США переважаючою більшістю ухвалив оборонний бюджет на наступний фінансовий рік на суму 740 млрд доларів. Він передбачає провадження санкцій проти компаній, які причетні до будівництва «Північного потоку-2» та «Турецького потоку». Раніше цей документ затвердила Палата представників.

Як повідомила 24 липня «Радіо Свобода», документ про функціонування національної оборони передбачає санкції проти іноземних осіб та компаній, які продають, надають в оренду або дають у користування судна для прокладання труб російського газопроводу «Північний потік-2». Санкції також проваджуються проти «Турецького потоку».

Законопроект підтримали 84 сенаторів, проти – 14. Відтепер Сенат та Палата представників повинні узгодити свої версії документів та відправити на розгяд президенту США.

Фінансовий рік у США розпочинається з 1 жовтня 2020 року.

Оновлено. Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков відрегував на санкції проти «Північний потоку-2», заявивши, що вони «суперечать міжнародному законодавству».

Що таке «Північний потік-2» і чому його будівництво необхідно зупинити

«Північний потік-2» (англ. «Nord Stream 2») – проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море в обхід України довжиною понад 1200 км. Потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м3 газу на рік. Вартість проекту – 9,5 млрд євро. Газопровід будує російський «Газпром» спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Спершу планувалося завершити його до кінця 2019 року, але через спротив частини європейських країн, будівництво загальмувалося.

Маршрут «Північного потоку-2»

Противниками проекту є, зокрема, Україна, Польща, Угорщина, Молдова, Румунія, Чехія, Словаччина, Латвія, Литва та Естонія. Серед аргументів наводиться, зокрема, посилення енергетичної залежності Європи від постачання російського газу, а також шкода екосистемі Балтійського моря.

Сполучені Штати критикують спорудження «Північного потоку-2», вважаючи його загрозою для енергетичної безпеки ЄС. Окрім того, втрати України від «Північного потоку-2» можуть скласти до 3% ВВП. Натомість у Берліні та Москві наголошують, що проект – виключно економічний.

Ще 21 грудня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав бюджет на 2020 рік, у якому передбачені санкції проти компаній, що будують другу гілку «Північного потоку-2» через Балтійське море. Після цього швейцарська Allseas призупинила роботу над проектом.

Вже наприкінці червня 2020 року у США представили законопроект під назвою «Уточнюючий закон про захист енергетичної безпеки Європи 2020 року», який передбачає запровадження санкції про європейських компаній, які будують газпромівський проект «Північний потік-2». У відповдь на цей законопроект, ЄС розкритикував США і закликав не впроваджувати санкції проти європейських компаній, які легально ведуть бізнес.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук