ДБР розслідує закупівлю електроказанків для львівських військових за вдвічі завищеною вартістю
Службовців Міноборони підозрюють у привласненні понад 800 тис. грн бюджетних коштів
Державне бюро розслідувань розкрило схему, за якою службовці Міноборони закупили неякісне обладнання для військової частини на Львівщині за завищеною вартістю, привласнивши при цьому понад 800 тис. грн з держбюджету. Подібний сценарій планували в різних військових частинах на всій території України.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі ДБР у Львові, у червні цього року Міноборони підписало угоду з приватним підприємством на постачання електричних варильних казанків (фактично це великі мультиварки) до військових частин Міністерства оборони по всій території України. При цьому якість цього обладнання не відповідала технічним вимогам. Перші поставки обладнання відбулись 7-8 липня до військової частини у Львові.
За даними ДБР вартість закупленого Міноборони обладнання була завищена вдвічі. На поставках у військову частину у Львові службовці Міноборони разом із постачальником привласнили понад 800 тис. грн державних коштів. Загалом планувалось отримати неякісне обладнання на 30,4 млн грн.
У прес-службі ДБР не називають ні військових частин, куди планували постачати неякісні казанки, ні імені постачальника. Однак ZAXID.NET з’ясував, що 120 електричних казанків за завищеною вартістю поставили до військової частини А2678 (центр забезпечення Тилу Збройних Сил України), що на вул. Левандівській. Таке ж обладнання мали передати ще у чотири військові частини в Києві, Харкові, Одесі та Козятині (Вінницька область). При цьому ціна одного казанка становила 76 тис. грн, що за даними ДБР є вдвічі завищеною вартістю. Однак перерахувати гроші за це обладнання Міноборони не встигло, тож військові частини не отримали його.
Постачальником обладнання є київське ТОВ «Євро класс», власником якого є Максим Буц. Ця фірма часто перемагає у тендерах Міноборони. Лише у 2019 році «Євро класс» став переможцем 12 тендерів на постачання різного обладнання у військові частини.
Слідчі ДБР викрили схему розкрадання бюджетних грошей одразу після перших поставок обладнання на склад у Львові. 16 серпня прес-служба ДБР повідомила, що слідчі ДБР спільно з працівниками військової контррозвідки СБУ почали побшуки та вилучають документацію в Міністерстві оборони України. Окрім того накладено арешт на неякісне обладнання для проведення судових експертиз.
Службовцям Міноборони кваліфікують ч. 3 ст. 410 Кримінального кодексу України (викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану). У разі доведення вини посадовим особам загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років.