Делегація ООН з попередження катувань може відвідати Україну у вересні

Делегація Підкомітету ООН з попередження катувань може відновити свою діяльність в Україні у вересні. Про це йшла мова під час зустрічі омбудсмена Валерії Лутковської, голови Комітету Верховної Ради з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорія Немирі з депутатом Європарламенту Ребеккою Хармс, повідомив Human Rights House.

«За попередніми даними, візит запланований на вересень цього року», – йдеться в повідомленні.

Раніше Лутковська і Немиря виступили зі спільним зверненням до Міністерства юстиції, закликаючи його належним чином забезпечити Підкомітету ООН доступ і запросити представників місії для незапланованого візиту в Україну.

Нагадаємо, 25 травня делегація підкомітету ООН з попередження катувань призупинила свій візит до України через те, що її не допустили у місця, де, за її підозрою, працівники СБУ можуть незаконно утримувати людей.

В СБУ пізніше заявили, що не допустила місію підкомітету ООН через присутність в складі місії росіянина. Глава СБУ Василь Грицак заявив,що місія ООН правомірно отримала відмову у доступі до СІЗО СБУ в Маріуполі і Краматорську.

Пізніше СБУ направила в ООН пакет повноважень для відновлення в Україні роботи делегації Підкомітету ООН з попередження катувань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук