Депутат Костянтин Жеваго програв в суді ліквідатору свого банку ₴230 млн

ЕкономікаРоман Ганкевич, 11 червня 20173840
Депутат Костянтин Жеваго програв в суді ліквідатору свого банку ₴230 млн
фото FinClub
З ₴29 млрд кредитного портфелю банку «Фінанси та кредит» ₴22 млрд - це позики для структур, пов'язаних з бізнесом Жеваго

Суд задовольнив позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» та вирішив стягнути 230 млн грн з підприємств бізнесмена Костянтина Жеваго. Про це повідомляє Finbalance.

Як зазначається, 1 червня господарський суд Полтавської області задовольнив позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» та вирішив стягнути 219,9 млн грн з ПрАТ «Авторадіатор» та ще 10,5 млн грн – солідарно з цього підприємства і ПрАТ «АвтоКрАЗ» (як поручителя) на підставі кредитного договору.

Відзначимо, що ПрАТ «Авторадіатор» входить у групу «КрАЗ», яка підконтрольна нардепові Костянтину Жеваго (він же був мажоритарним акціонером банку «Фінанси та кредит»). Обсяг позовних вимог до групи «КрАЗ» перевищує 3 млрд грн.

За даними НБУ, з 29 млрд грн кредитного портфелю банку «Фінанси та кредит» 22 млрд грн - це були позики структурам, пов'язаним з Жеваго. За даними Фонду гарантування, коли в банк «Фінанси та кредит» була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізичних осіб у ньому становив 17 млрд грн, а юридичних - 4 млрд грн.

Станом на 1 травня 2017 року вкладникам банку «Фінанси та кредит» у межах гарантійної суми виплачено 9,9 млрд грн, що становить 94,9% запланованих виплат.

Як відомо, компенсації вкладникам банків-банкрутів здійснюються, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ, що провокує девальвацію гривні та розкручування інфляції.

Нагадаємо, Національний банк України 17 грудня 2016 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати неплатоспроможний банк «Фінанси та кредит». За інформацією на сайті НБУ, регулятор прийняв таке рішення за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Раніше, у вересні 2015 року, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію до цього банку на підставі рішення НБУ про визнання його неплатоспроможним.

Банк «Фінанси та кредит» входить в групу найбільших банків України і працював з 1990 року. Основними акціонерами банку є компанії «Асканія» (46,5%) та F&C Realty (50%), які підконтрольні бізнесменові Костянтину Жеваго.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук