Депутати Львівщини пропонують збільшити норми ввезення в Україну товарів
Львівська обласна рада звернулася до спікера Верховної Ради Володимира Литвина з проханням розглянути зміни до Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України» і внести до парламенту відповідний законопроект.
Як зазначили депутати Львівщини, на сьогодні від оподаткування при ввезенні на територію держави звільняються товари, сумарна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага становить не більше 50 кг. Ці норми, наголошується у зверненні, не адаптовані до законодавчих актів Європейського Союзу, згідно з якими звільняються від оподаткування товари, сумарна вартість яких не перевищує 300 євро (без обмежень ваги товару).
«При в'їзді на митну територію України, за чинними на сьогоднішній день нормативними положеннями, виникають курйозні ситуації. Наприклад, громадянин ввозить в Україну деталь вживаного плуга, вартість якого приблизно 10 євро, а вага 56 кг. Розмитнити цю деталь громадянин не має змоги, в результаті він залишає її на митному складі, – і подібних речей на складах зберігається чимало. Існують випадки, коли перед кордоном громадянину доводиться відкручувати дверцята від нового холодильника для зменшення його ваги до 50 кг. Нерідко при в'їзді в Україну у подібних ситуаціях опиняються громадяни Європейського Союзу, котрі не можуть зрозуміти нелогічних, з точки зору європейця, нормативних вимог», - йдеться у зверненні.
Окрім того, в документі зазначається, що адміністрування нині чинних норм з означеного питання клопітке і неефективне, а також потребує використання значних коштів на матеріально-технічне забезпечення, складські приміщення, митне оформлення, інвентар, тощо.
Відтак Львівська обласна рада запропонувала вилучити ст.7 чинного Закону, який передбачає обмеження загальної ваги товару, і встановити максимальну вартість товарів на рівні 300 євро.
«Після внесення запропонованих змін, Закон відповідатиме вимогам законодавчих актів Європейського Союзу; сприятиме заощадженню бюджетних коштів на адміністрування нині діючих норм, а також зменшенню навантаження на працівників митниці, що в свою чергу призведе до покращення умов перетину кордону як для громадян України, так і Європейського Союзу, що, загалом, покращить імідж нашої держави», - підсумували депутати.
Як інформував ZAXID.NET , 2 листопада голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський заявив, що новий Митний кодекс України розроблятимуть на основі європейських норм та існуючого міжнародного досвіду.