Депутати обговорили з представником ФБР причетність мережі АТБ до фінансування тероризму

ЕкономікаРоман Ганкевич, 6 лютого 20178240
Члени Депконтролю обговорили у посольстві США ситуацію навколо АТБ

Представники Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» у понеділок, 6 лютого, провели зустріч у посольстві Сполучених Штатів Америки в Україні щодо можливої участі української торгової мережі «АТБ-Маркет» у фінансуванні бойовиків на Донбасі і порушенні економічних санкцій проти Росії. Про це йдеться на сайті міжфракційного об'єднання.

Як зазначається, на зустрічі парламентарі обговорили питання з радником з політичних питань Аланом Перселлом, а також представниками ФБР і Міністерства юстиції США.

Депутати звернули увагу на діяльність найбільшої в Україні мережі супермаркетів «АТБ-маркет», яка ймовірно діє в Криму і на території непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей. Окрім того, була оприлюднена інформація про можливу легалізацію (відмиванням) незаконно отриманих грошей власниками мережі на території США та купівлю на ці кошті елітної нерухомості. Члени депутатського об’єднання закликали представника ФБР перевірити цю інформацію.

Члени «Депутатського контролю» заявили про існування ймовірної загрози національній безпеці України з боку АТБ. Йшлося також про можливу співпрацю компанії з державними органами Росії. Парламентарі звернули увагу на те, що співзасновниками групи компаній «АТБ-Маркет» є підприємці з Дніпра Геннадій Буткевич, Віктор Карачун та Євген Єрмаков. Однак фактично власниками «АТБ-Маркет» стали кілька років тому офшорні компанії, а до складу власників увійшли люди, що мають прямі зв’язки з керівництвом чи спецслужбами РФ.

Також повідомляється, що члени «Депутатського контролю» Андрій Шинькович та Дмитро Лубінець, перевірять направлене до США зверення в межах повноважень. Вони сподіваються на реагування та співправцю американських органів у цій справі.

Нагадаємо, раніше депутати об'єднання «Депутатський контроль» зверталися до СБУ, РНБО та ДФС з вимогою перевірити «АТБ-Маркет» через діяльність у Криму та на Донбасі. Окрім того депутати повідомляли, що реальний контроль над мережею можуть здійснювати представники Російської Федерації, зокрема, російський олігарх Костянтин Малофєєв. За результатами депутатського звернення Служба безпеки уже ініціювала перевірку торгової мережі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук