Депутати проголосували за мораторій на перевірку бізнесу

ЕкономікаІрина Данилів, 12 листопада 20156420

Верховна рада підтримала у першому читанні законопроект щодо впровадження обмеження на проведення  планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю). За  законопроект №3153 проголосували 247 народних депутатів. Згідно з ним, перевірки планують заборонити до 30 червня 2016 року.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться також про обмеження позапланових перевірок підприємств. Вони можуть здійснюватися лише на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав..

Нагадаємо, мораторій на проведення перевірки підприємців контролюючими органами діяв в Україні протягом року з 2014 по 2015 рік. На думку авторів нового законопроекту, такий досвід засвідчив, що «обмеження діяльності контролюючих органів є ефективним механізмом для спрощення адміністрування та зменшення навантаження на малий та середній бізнес».

Разом з тим повна заборона призводить до порушення прав громадян та «збільшення випадків недобросовісного ведення бізнесу окремими суб’єктами господарювання». Тому законопроект передбачає залишити можливість перевірок з дозволу Кабміну, за письмовою заявою самого підприємця та за рішенням суду.

Крім того, без обмежень можуть здійснювати перевірку ті контролюючі органи, які вже пройшли внутрішнє реформування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук