Депутати Рівненщини попросили передати повноваження щодо видобутку бурштину на місцевий рівень

Депутати Володимирецької районної ради Рівненської області на своїй сесії більшістю голосів ухвалили звернення до президента України Петра Порошенка щодо передачі в юрисдикцію органів місцевого самоврядування питання легального видобутку бурштину. Текст звернення оприлюднено на сайті райради.

Депутати зазначають, що на хаотичний видобуток бурштину на території Володимирецького району «призводить до того, що руйнується екологічна система, підвищується соціальна напруга, а в результаті кримінальних «розбором» дійшло вже навіть до людських жертв. Більше того, прибутки, які отримують «ділки» від видобутку бурштину йдуть мимо не те, що місцевого, а навіть державного бюджету».

Автори заяви вважають, що «природні ресурси мають слугувати в першу чергу народу України, а не інтересам окремих олігархів чи кланів. Люди повинні відчувати, що прибутки від видобутку корисних копалин йдуть на реальні проекти по підвищенню якості їх життя».

«Виходом із ситуації може стати завершення реформи з децентралізації влади, коли б разом із передачею повноважень та економічних важелів підвищилась і відповідальність місцевої влади перед громадами, а самі б громади мали можливість впливати на долю розвитку своєї території», - зазначено у зверненні.

Нагадаємо, у березні депутати Волинської облради проголосували за створення комунального підприємства облради «Волиньприродресурс», в компетенції якого буде видача дозволів на видобуток корисних копалин на Волині, зокрема бурштину.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук