Депутати визнали незадовільною роботу обох заступників голови Львівської облради

«Це політична позиція», – заявив Олександр Ганущин, який домагається відставки своїх заступників

СуспільствоНаталія Шутка, 10 вересня, 14:32 2345 0

На сесії у вівторок, 10 вересня, Львівська облрада розглянула питання про звіт заступника голови облради, представника «Громадянської позиції» Володимира Гірняка за його відсутності та оцінила його роботу незадовільно. Також депутати заслухали звіт першого заступника, представника «Народного контролю» Андрія Білоуса. Його роботу також визнали незадовільною.

Рішення щодо Гірняка підтримали 53 депутати з найбільших фракцій – «БПП Солідарність», «Самопомочі», «Батьківщини», голосів також додали «УКРОП», НРУ та позафракційні.

Щоправда, під час формування порядку денного голова фракції «Самопоміч» Інна Свистун запропонувала перенести питання звіту Володимира Гірняка через його відсутність на сесії, однак ця пропозиція не набрала потрібну кількість голосів. Раніше у коментарях ЗМІ Володимир Гірняк повідомляв, що не буде присутній на засіданні 10 вересня, оскільки перебуватиме у відрядженні у Києві у партійних справах. Натомість вже на сесії перший заступник голови облради Андрій Білоус повідомив, що отримав телефонний дзвінок від Гірняка про те, що той перебуває на лікарняному.

Голова обласної Ради Олександр Ганущин повідомив про ініціативу фракцій «БПП Солідарність», «УКРОПу», НРУ та «Батьківщини» обговорити та оцінити роботу заступника Володимира Гірняка без його присутності.

Найбільше розкритикували роботу Гірняка депутати від БПП. Депутат від цієї фракції Володимир Саган нагадав про «неконструктивну позицію, несистемний підхід та демарш» Гірняка під час звіту голови облради навесні 2019 року. Голова бюджетної комісії, представник БПП Олег Домчак вказав на незадовільну роботу Гірняка у сфері управління комунальним майном. Депутат від «Батьківщини» Ярослав Качмарик теж розкритикував його роботу, однак зауважив, що це командна робота і «не може голова обласної ради працювати добре, а заступники погано, і навпаки».

Також депутати заслухали звіт першого заступника, представника «Народного контролю» Андрія Білоуса. Депутати від БПП теж нагадали про відсутність першого заступника під час звіту голови обласної ради, на що Білоус пояснив, що не мав можливості передньо ознайомитися зі звітом. Голова фракції БПП Катерина Кеньо запропонувала визнати роботу першого заступника незадовільною. За проголосував 51 депутат із згаданих вище фракцій.

«Це політична позиція», - прокоментував Олександр Ганущин. Він зазначив, що мав суттєві претензії до заступника Гірняка, а перший заступник Білоус поплатився через те, що підтримав Гірняка, коли розглядався звіт голови обласної ради.

Оскільки обласна рада визнала незадовільною роботу заступників, але не звільнила їх з посад, Ганущин повідомив, що подальші дії будуть визначатися під час консультацій між фракціями. «Нас попереду очікують серйозні консультації як щодо дати сесї, так і щодо відбору людей, котрі можуть бути в презиції Львівської обласної ради на посадах першого заступника і заступника. Перед тим має стояти питання про звільнення їх (Гірняка і Білоуса, - ред.) з посад після того, як обласна рада висловилася за визнання їх роботи незадовільною», - зазначив Ганущин. На його думку, заступники можуть написати заяви на звільнення за власним бажанням і це «був би логічний вихід із ситуації».

Нагадаємо, що конфлікт у керівництві обласної ради набув публічного розголосу після президентських виборів. 21 травня голова Львівської облради, предаставник фракції БПП Олександр Ганущин публічно заявив¸ що його хочуть усунути з посади, і звинуватив у підготовці таких подій свого заступника, представника «Громадянської позиції» Володимира Гірняка. З відповідною заявою Ганущин виступив після того, як депутати не внесли до порядку денного питання про звіт голови облради про роботу у 2018 році (за внесення звіту проголосували лише 38 депутатів із потрібних 43). Начебто таким чином Гірняк, якого називали серед претендентів на крісло голови ЛОДА, мав забезпечити обрання нового голови облради, лояльного до нової влади.

Натомість, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк пояснив, що не проголосували за розгляд звіту голови через процедурні моменти – матеріали депутатам надали запізно. Позицію Гірняка підтримав перший заступник, представник «Народного контролю» Андрій Білоус. Обидва заступники не голосували за звіт Ганущина, а натомість показово вийшли з сесійної зали на час голосування.

Зазначимо, Володимир Гірняк балотувався на чергових виборах до Верховної Ради у 120 окрузі на Львівщині, який вважається «вотчиною» нардепа Ярослава Дубневича, і будував свою кампанію на критиці нардепа-олігарха. Натомість голова Львівської облради Олександр Ганущин вважається людиною Ярослава Дубневича, тривалий час був його штатним та позаштатним помічником.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук