Депутати запропонували змінити правила розвитку сімейних фермерських господарств в Україні

ЕкономікаРоман Ганкевич, 24 вересня 201723163
Депутати запропонували змінити правила розвитку сімейних фермерських господарств в Україні
фото УНІАН
Документ мав би скасувати корупційну модель приватизації земель для особистих селянських господарств, замінивши її на прозорі аукціони

Народні депутати пропонують змінити правила розвитку сімейних фермерських господарств. Про це йдеться у проекті закону №7060 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств», пише «Агрополіт».

За словами авторів законопроекту, основна ціль зміни земельного законодавства у цьому питанні полягає в тому, що фермер повинен бути виключно громадянином України та мати в обробітку не більше 20 га землі. Розмір одного земельного лоту складатиме – 5 га землі. Він мусить бути членом сімейного фермерства, яке зареєстроване за місцем знаходження земельної ділянки. Або ж зобов’язаний стати членом такого господарства впродовж трьох місяців із моменту виграшу землі.

За його словами, документ скасує корупційну модель приватизації земель для особистих селянських господарств, замінивши її на прозорий механізм – аукціони. Брати у них участь зможуть усі, хто відповідатиме конкурсним вимогам.

«Якщо ми будемо перевіряти, кому належать ці землі, ми зрозуміємо, що вони вже давно знаходяться у власності декількох людей або декількох десятків людей. Тому ми вирішили розробити законопроект, який допоможе позбутися усіх тих проблем, які є сьогодні. Найголовніша із них – це корупція. Для того, щоб її позбутися, ми повинні обмежити до землі доступ тим, хто купує землю для того, щоб заробити на цьому кошти, або тим, хто не вміє правильно нею користуватися», - заявив під час презентації законопроекту на засіданні аграрного комітету народний депутат Вадим Івченко.

Окремо Івченко розповів і про вимоги до використання земельними ділянками, які забиратимуться у власника у разі порушення договору.

«По-перше, земля повинна використовуватися виключно для вирощування багаторічних насаджень, тваринництва, овочівництва, органічної продукції та зберігання і переробки сільськогосподарської продукції; по-друге, вона може використовуватися виключно для ведення господарської діяльності сімейного фермерського господарства; по-третє, власник немає права змінювати цільове призначення ділянки, відчужувати її та передавати у користування третім особам», - заявив він.

Після завершення терміну оренди, фермер матиме право придбати землю: він зможе безкоштовно отримати частину цієї ділянки у власність (до 2 га), у разі якщо він не скористався правом на безоплатне отримання землі для ОСГ; також у нього буде шанс продовжити оренду землі без проведення повторного аукціону або викупити цю земельну ділянку (розстрочка до 20 років).

Автори документу також обіцяють, що приватизація 1 га землі залишиться безкоштовною. «Безоплатну приватизацію для ОСГ ми залишили у розмірі 1 га. А першочергове отримання землі у приватну власність залишили працівникам державних і комунальних закладів культури, педагогічним, медичним працівникам, пенсіонерам з їх числа, чорнобильцям», - пояснив Вадим Івченко.

Також автори законопроекту наголосили, що Аграрний комітет Верховної Ради України вже прийняв за основу запропонований ними документ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук