Держборг України на кінець 2010-го складе 25% ВВП, - експерт
Прямий державний борг України на кінець 2010-го року складе 25% ВВП, кажуть експерти. За їх оцінками, ці показники свідчать про те, що Україна має досить низьке боргове навантаження у порівнянні з іншими країнами з економікою, що розвивається.
Однак, зазначають експерти, існує ще й проблема короткострокового боргового навантаження.
Загальний держборг, а це прямий і гарантований, становить зараз понад сорок мільярдів доларів. Це 36 % ВВП. У розвинених країнах, говорять експерти, допускається 60%. Хоча, цифра надто гнучка. У Штатах і Японії, наприклад, борг може сягати і 100, і 200% ВВП, - повідомляє Український бізнес ресурс.
"Україна з її сукупним, якщо враховувати з гарантованим боргом, а це менше 40% ВВП, не має такого високого боргового навантаження. Є країни, де понад шістдесят відсотків. Є такі країни, як Росія, Казахстан, що мають менше 10%. Але, ми знаємо, що ці країни є, такими ж позичальниками самі. Оскільки, вони отримують багато доходів від природних ресурсів: нафти і газу. Тому, якого-небудь оптимуму для України немає ", - говорить економіст Олексій Блінов.
Крім того в Україні існує проблема з короткостроковим борговим навантаженням, говорять експерти. У цьому році співвідношення боргових платежів до доходів держбюджету перевищує 13%. Але, до короткострокових зобов'язань можна було хоч підготуватися. Гірше, коли борги з'являються раптово, кажуть фахівці.
"Ми бачимо за борговими питаннями РосУкрЕнерго - борг, який не враховано ні в одному бюджеті, його доведеться гасити Україні. Як це буде відображено в бюджеті України, ми побачимо з вами десь восени, коли почнуться проблеми з газом" , - зазначив фінансовий аналітик Валерій Черненко.
65% загального боргу - це зовнішні зобов'язання. Нагадаємо, Україна вже отримала два мільярди доларів кредиту від МВФ. Загальна сума траншу - 15 мільярдів впродовж двох з половиною років.