Держдума РФ позбавила Іллю Пономарьова депутатської недоторканості

СвітРоман Ганкевич, 7 квітня 20153240
Депутат Державної Думи Росії Ілля Пономарьов

Депутати Держдуми РФ майже одноголосно позбавили парламентської недоторканності Іллю Пономарьова. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, за позбавлення недоторканності проголосували 438 депутатів, ще один був проти, і один утримався. Крім того, Дума дала згоду на порушення щодо нього кримінальної справи.

25 березня Генпрокуратура попросила Держдуму дати згоду на порушення кримінальної справи проти Пономарьова за частиною 5 статті 33 та частини 4 статті 160 Кримінального кодексу (співучасть у розтраті). За словами офіційного представника Слідчого комітету Росії Володимира Маркіна, якщо парламент позбавить Пономарьова депутатського імунітету, то відносно нього буде порушено кримінальну справу про розкрадання у фонді «Сколково» 22 мільйонів рублів.

Слідний комітет РФ продовжує розслідування щодо старшого віце-президента з розвитку та комерціалізації «Сколково» Олексія Бельтюкова, в пособництві якому підозрюється Пономарьов.

За даними слідства, в 2010 році фонд «Сколково» уклав з Пономарьовим договір на виконання науково-дослідних робіт на суму $750 тис. Пізніше Бельтюков знизив вартість договору з Пономарьовим до $450 тис. і фактично скасував систему поетапних звітів, що було зроблено, за версією слідчих, для неможливості контролю ходу досліджень. У рамках договору Пономарьов, крім іншого, прочитав кілька лекцій, кожна з яких, за підрахунками слідчих, оцінювалася в середньому в $30 тис.

Зараз депутат перебуває в США і не може повернутися, оскільки йому заборонено перетин російського кордону, поки він не виплатить 2,7 мільйона рублів за цивільним позовом «Сколково». Джерело агентства «Інтерфакс» в правоохоронних органах заперечило, що ніяких обмежень на в'їзд до Росії на парламентарія не накладаються.

Слід зазначити, що Пономароьов де-юре є членом фракції «Справедлива Росія», однак де-факто відсторонений від роботи в ній у зв'язку з критикою з боку її керівництва. Крім того, він раніше був виключений з партії «Справедлива Росія».

Нагадаємо, Ілля Пономарьова - це єдиний депутат Держдуми, який проголосував проти приєднання Криму до Росії.

Відомо, що «Сколково» – російський проект зі створення наукового осередку, який, згідно із задумом, мав би конкурувати із «Силіконовою Долиною» в США.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук