Держфінмоніторинг заблокував понад $1,3 млрд на рахунках компаній, пов'язаних з Януковичем

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 18 червня 20144430

Держфінмоніторинг виявив 42 компанії, зареєстровані на Кіпрі, у Панамі, Великобританії, Белізі, Сейшелах, які напряму пов'язані з четвертим президентом України Віктором Януковичем і його найближчим оточенням, а на рахунках 19 з них заблоковано кошти на суму $1,34 млрд.

Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у середу, 18 червня, під час відкриття засідання уряду, передає Інтерфакс-Україна.

«Разом з фінансовими розвідками Великобританії, Латвії, Кіпру та Панами ми виявили всі вищевказані офшорні компанії і встановили всі прізвища високопосадовців та осіб, уповноважених ними на управління цими компаніями і засобами», — сказав він.

Він доручив Генпрокуратурі, Службі безпеки та іншим державним органам вжити всіх заходів, щоб ці заарештовані кошти офіційно були повернуті до державного бюджету України.

Яценюк уточнив, що Держфінмоніторинг, який виконує функції фінансової розвідки, проводив це розслідування протягом трьох місяців. Прем'єр продемонстрував членам уряду і журналістам величезне паперове полотно шириною понад метр і довжиною кілька метрів з зазначеними результатами розслідування, однак, пославшись на конфіденційність, здалеку показав лише невеликий фрагмент цього документа.

Він додав, що з 2010 по 2013 роки через рахунки, які були відкриті в банках однієї з сусідніх країн, на рахунки зазначених вище офшорних компаній було перераховано суму 16 млрд грн.

«Значна частина цих коштів через офшорні компанії прямувала на покупку облігацій внутрішньої державної позики України, і ще Україна на отримані ними кошти платила до 19% річних доходу», — наголосив яценюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук