В Україні заборонили російську дитячу книжку «Как жили на Руси»

КультураВолодимир Пиріг, 25 квітня 20182690

Державний комітет України з питань телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо) заборонив ввезення в країну російської дитячої книжки «Как жили на Руси» через пропаганду держави-агресора.

«Держкомтелерадіо відмовило ТОВ "Якабу Трейд" у видачі дозволу на ввезення з території держави-агресора книги Олени Качур «Как жили на Руси» (видавець – ТОВ "Манн, Иванов и Фербер», Москва) у кількості 10 тис. примірників», – повідомила прес-служба Держкомтелерадіо.

Зазначається, що це рішення ухвалено у зв'язку з тим, що в цьому виданні, розрахованому на дитячу читацьку аудиторію, присутні ознаки пропаганди держави-агресора та фальсифікації історії Київської Русі й невизнання Української держави.

Наразі в переліку значаться 46 заборонених видань.

Як відомо, 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Відповідно до закону, не може бути ввезена на митну територію України видавнича продукція, яка за своїм змістом спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади; пропагує війну, вчинення терористичних актів; пропагує комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку; розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу; посягає на права і свободи людини; пропагує державу-агресора, зокрема її органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України; використовує шаржування державних символів України (державного герба, державного прапора, державного гімну) у будь-якому вигляді.

Загалом, відповідно до цього закону, в Україну заборонили ввозити вже 46 видань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук