Детективи НАБУ вилучають документи Держекспортконтролю через корупцію у відомстві

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) отримали доступ до внутрішньої електронної бази Державної служби експортного контролю за рішенням Солом’янського суду.

Як повідомляє DT.ua, детективи НАБУ проводять відповідні процесуальні дії в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо неправомірних дій співробітників Держекспортконтролю. Зокрема, зараз у службових кабінетах чиновників виконуються дії, пов’язані з фіксацією доказів для підтвердження обставин фактів одержання неправомірної вигоди або незаконного збагачення голови служби Юрія Терещенка та інших посадових осіб.

В процесі досудового розслідування детективи отримали фактичні дані, що з жовтня 2014 року з участю невстановлених посадових осіб Держекспортконтролю, Міністерства оборони України та Служби безпеки України в цьому органі державної влади функціонує злочинна схема вимагання та одержання неправомірної вигоди від суб’єктів господарювання під час їхньої реєстрації як суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання і надання їм дозволів (висновків) на право експорту, тимчасового вивезення, імпорту, тимчасового ввезення та реекспорту товарів військового призначення та подвійного використання.

Також видання зазначає, що відсторонений Кабінетом міністрів від виконання повноважень на час проведення службового розслідування Терещенко, за словами працівників служби, на період роботи детективів раптово «захворів».

На початку березня посольство Словацької республіки направило Юрію Терещенку звернення щодо порушення строків видачі експортної ліцензії українській фірмі «Укрінмаш» – контрагенту однієї зі словацьких компаній. Посольство висловило занепокоєння можливим зривом експортних поставок продукції військового призначення українського виробництва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук