ДФС роз'яснила порядок оподаткування продажу вживаних речей

Продаж вживаних товарів оподатковується двома податками в 19,5%

ЕкономікаРоман Ганкевич, 24 серпня 20171066225
Продавець вживаних речей має сплатити податок на доходи фізосіб - 18%, і військовий збір - 1,5%

Державна фіскальна служба роз'яснила метод оподаткування окремих видів доходів фізосіб. Про це податківці інформували на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

У зв'язку з публікаціями в ЗМІ про нібито запровадження новацій в сфері оподаткування доходів фізичних осіб від продажу вживаних товарів ДФС повідомляє, що статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Оподаткування доходів фізичних осіб з 2011 року регулюється Податковим кодексом України.

Статтею 165 кодексу встановлений вичерпний перелік доходів, які не включаються в розрахунок загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку - фізичної особи, тобто не обкладаються податком.

У ДФС повідомили, що кодекс не містить окремого поняття «вживаних товарів», але має поняття «товари - це матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери і деривативи, використовувані в будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення».

У той самий час продаж (реалізація) товарів - це будь-які операції, що здійснюються, зокрема за договорами купівлі-продажу та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання.

Повідомляється, що при цьому діяльність особи, що пов'язана з реалізацією товарів, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами є господарською діяльністю.

Що стосується оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від продажу, наприклад мобільного телефону, побутової техніки, планшета в т. ч. через мережу Інтернет, які належали такій особі, у разі якщо фізична особа продає такий товар юридичній особі або самозайнятій особі, або здійснює продаж через комісіонера, які в розумінні кодексу є податковими агентами, то такі податкові агенти зобов'язані утримувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовий збір - 1,5%.

Якщо фізична особа продає такий товар іншій фізичній особі, то дохід, отриманий від такого продажу включається до оподатковуваного доходу фізичної особи (продавця), який зобов'язаний подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, в якому проходила цей продаж, а також сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб і військовий збір.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук