ДФС запідозрила «Київстар» у приховуванні податків на ₴1 млрд

ЕкономікаІрина Данилів, 9 березня 20165930

Державна фіскальна служба вимагає у телекомунікаційного оператора «Київстар» понад 1 млрд грн податку за угоду з фірмою-дистриб’ютором  «Ельбрус», яку пов’язують з Сергієм Курченком. Про це повідомляє портал ЛIГАБiзнесIнформ з посиланням на власні джерела.

Як розповідає один зі співрозмовників видання, вимога до «Київстару» виникла за результатами позапланової перевірки компанії податківцями. З  початку 2013 року по другий квартал 2014 року на рахунках компанії з'явилося понад 4 млрд грн доходу, походження якого податківці не змогли встановити, але пов’язують їх із операціями з найбільшим мережевих дистриб'ютором карт поповнення рахунків та стартових пакетів того часу -  компанією «Ельбрус».

«Прокуратура провела розслідування діяльності цієї компанії. І підписант відмовився від своїх підписів на дорученнях, на підставі яких «Київстар» відвантажував товар», - розповіло джерело.

Відтак, формально, мобільний оператор отримав невідомо від кого «подарунок» у вигляді дуже великої суми.

«Зараз, згідно з позицією Верховного Суду, якщо посадові особи заперечують причетність до господарської діяльності, неважливо, в якій формі (наприклад, пояснень), то це підстава для визнання всіх їх операцій щодо цього контрагента фіктивними», - пояснила керівник податкової практики юридичної компанії Jurimex Вікторія Форсюк.

Президент компанії «Київстар» Петро Чернишов сказав, що компанія найближчим часом прокоментує ситуацію.

Компанія «Ельбрус»  раніше вже використовувалась фірмами з оточення Віктора Януковича для отримання грошей. Про її діяльність розповідали журналісти проекту Слiдство.Iнфо. Представники деяких мобільних операторів на умовах анонімності розповідають, що ця компанія в період правління Януковича нав'язувалася владою як основний дистриб'ютор карт поповнення рахунку і стартових пакетів. В розслідування йшлося також поро те, що компанія має пов’язана із  Сергієм Курченко. Примітно, що, за станом на 2013 рік, штат «Ельбрусу» складався з одного співробітника, а балансова вартість основних засобів - 10 000 грн.

«У «Київстар» немає заборгованості перед бюджетом. Всі податкові зобов'язання наша компанія виконує в повній мірі. Зокрема, з податку на прибуток поточна переплата у «Київстар» перевищує 1,2 млрд грн. «Київстар» - один з найбільших і сумлінних платників податків в телеком галузі, і в Україні. У разі необхідності ми готові довести свою правоту в судовому порядку», - повідомила прес-служба компанії пізніше у відповідь на публікації в медіа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук