Дизайнери показали ідеї оформлення громадського транспорту Львова

СуспільствоІрина Скіць, 18 серпня 2015413314
Дизайнери показали ідеї оформлення громадського транспорту Львова
Один із запропонованих варіантів оформлення транспорту

Впродовж трьох місяців у Львові тривав конкурс ідей на оформлення громадського транспорту міста. До участі у ньому на платній основі запросили дизайн-студії Львова. Термін подачі заявок та ідей закінчився 15 серпня, тож чиновники показали напрацювання дизайнерів.

Спочатку конкурс ідей на оформлення громадського транспорту міста оголосили серед усіх охочих на безкоштовних засадах. Однак тоді у ньому взяло участь всього двоє людей, які презентували по кілька ідей оформлення транспорту. Жоден із цих варіантів не задовольнив конкурсну комісію, тому конкурс вирішили продовжити ще на місяць та запросити до участі у ньому професійних дизайнерів.

Як розповів ZAXID.NET львівський блогер та архітектор, працівник департаменту розвитку ЛМР Олександр Шутюк, долучитись до конкурсу запросили близько десятка дизайн-студій, однак у кінцевому результати брати участь у конкурсі погодились всього п’ять студій. Одні дизайнери запропонували по одній ідеї, інші - по кілька.

За участь у конкурсі дизайнерам заплатять по кілька тисяч гривень, але точної суми чиновник не знає. Як зазначив Олександр Шутюк для дизайнерів – це копійки. На оформлення громадського транспорту зайвих коштів із бюджету не витрачатимуть. Транспорт перефарбовуватимуть поступово під час різних ремонтних робіт.

«Це не буде так, що одномоментно все перефарбуємо. Коли місто замовлятиме якісь автобуси чи тролейбуси, то проситиме виробників пофарбувати транспорт у такі-то кольори. Виробникам же ж байдуже. Старі трамваї і тролейбуси перемальовуватимемо після капремонту», - сказав Олександр Шутюк.

Наразі конкурсна комісія щодо запропонованих дизайнерами ідей ще не збиралась, а тому давати оцінку якості робіт поки зарано.

Доки чиновники вирішуватимуть, які з запропонованих варіантів оформлення транспорту кращі, Олександр Шутюк припідняв завісу конкурсу та опублікував у своєму блозі дизайнерські ідеї брендування громадського транспорту Львова. Чиновник також запропонував читачам голосувати за кращий варіант і додав, що голосування стане дорадчим голосом в прийнятті рішення конкурсною комісією.

«Хотів би відмітити, що журі поки не збиралося, тому ваша думка може стати як мінімум дорадчим голосом, а як максимум - вирішальним. Автори робіт поки, звісно, не вказуються», - написав у своєму блозі Олександр Шутюк.

Ідея № 1

Ідея № 2

Автор другої ідеї вирішив взяти за основу синьо-жовту палітру, оскільки вона присутня в офіційному гербі міста. Крім того, синьо-жовтими кольорами були розмальовані старі трамваї Львова.  Автор поєднав кольори у діагональних лініях. Як йдеться в поясненні до пропозиції, діагональ – найпростіший,а тому найсильніший символ динаміки. Забрендований транспорт буде добре впізнаваним на вулиці.

Ідея № 3

У третій пропозиції автор пропонує поєднати оранжевий, зелений, білий та коричневий кольори прямими горизонтальними лініями.

Ідея № 4

Автор четвертої ідеї також пропонує поєднати зелений, помаранчевий та білий. За задумом автора, контрастні помаранчевий та зелений поєднуватимуться у вигляді стрілок. Як йдеться в поясненні до пропозиції, стрілки додають динамічності та підкреслюють напрямок руху транспорту, аби навіть людина з поганим зором могла зрозуміти, куди рухається транспорт.  Автор також пропонує пофарбувати передні двері у зелений колір, аби легко було орієнтуватись, куди йти, щоб купити квиток. Решта дверей має бути оранжевого кольору. 

Ідея № 5

Автори п’ятої концепції пропонують поєднати теплу кольорову гамму у вигляді складного візерунку.  На думку авторів, це допоможе зробити громадський транспорт сучасним та близьким до атмосфери старого Львова.

Ідея № 6

Автор шостої ідеї пропонує поєднати білий, жовтий та коричневий кольори. 

Ідея № 7

Автор сьомої  ідеї пропонує поєднати білий, коричневий та жовтий кольори, як в шостій пропозиції, однак з трохи іншим розміщенням кольорів. 

Ідея № 8

У восьмій пропозиції поєднуються яскраво-зелений та білий кольори.

Ідея № 9

Дев'ята пропозиція доволі схожа на сьому, однак до кольорової гами додається ще й жовтий колір. 

Ідея № 10

Десята  пропозиція також поєднує зелений, жовтий та білий кольори, однак у трохи видозміненій комбінації. 

Проголосувати за найкращу ідею в блозі Олександра Шутюка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук