Дніпропетровські конструктори запропонували американцям свої ракетні двигуни замість російських

Дніпропетровське конструкторське бюро «Південне» запропонувало розробити ракетний двигун для американських ракет-носіїв Atlas 5, оскільки від російських двигунів РД-180 американці вирішили відмовитися. Про це заявив генеральний конструктор КБ Олександр Дегтярьов, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Поглиблені цільові дослідження ринку США показали, що доцільно створення нового потужного двигуна тягою 250 тонн і зв’язки цих двигунів тягою 500 тонн і вище. Сьогодні КБП ведуться переговори з низкою потенційних замовників та інвесторів із США, зацікавлених у реалізації даної ініціативи. За нашими оцінками, такий двигун може бути створений і випробуваний вже до 2019 року», – заявив Дегтярьов.

«Зацікавленість американської сторони в українських розробках пояснюється ще й тим, що по ряду причин американські космічні компанії намагаються піти від використання російського РД-180 на американських носіях, і в даний час уряд США виділяє великі суми на пошук альтернативних рухових установок», – додав він.

За даними конструкторського бюро, на сьогоднішній день компанією розроблено більше 30 видів рідинних ракетних двигунів, 17 з яких – доведені до серійного виготовлення. Двигунами дніпропетровської розробки оснащені РН «Зеніт», «Циклон», Вега.

Нагадаємо, американські військові збираються відмовитися від двигунів РД-180 до 2019 року. Для цього був оголошений конкурс з розробки прототипів нових ракетних двигунів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук