До 2020 року Україна та Польща об’єднають газотранспортні системи
До теми
Сьогодні, 19 жовтня 2015 року, оператори газотранспортних систем України та Польщі – Gaz-System та ПАТ «Укртрансгаз» завершили техніко-економічне обґрунтування інтеграції газотранспортних систем двох країн. Планується, що до 2020 року буде збудований газовий інтерконектор Польща-Україна, що дозволить збільшити обсяги імпорту газу в Україну з Європи. Про це повідомляє прес-служба «Укртрансгазу».
Основна мета поєднання Польської та Української газотранспортних систем – забезпечення можливості збільшення обсягів імпорту газу в Україну з Європи через Республіку Польща, а також забезпечення можливості зберігання європейського газу в підземних сховищах газу України. Збільшення пропускних можливостей призведе до підвищення енергетичної безпеки та диверсифікації поставок газу в Україну через Польщу. Очікуванна користь від проекта для Польщі полягає у збільшенні пропускної здатності газотранспортної системи. Також передбачається що використання інтерконектору надасть доступ до українських газосховищ Польщі та іншим членам ЄС.
Газотранспортні системи мають бути модернізовані для забезпечення збільшення пропускної здатності з Польщі до України до 21,9 млн куб. м газу на день (приблизно 8 млрд куб м газу на рік), а також для збільшення можливості транспортування газу з України до Польщі приблизно 19,2 млн куб. м на день (приблизно 7 млрд куб. м газу на рік).
Робота над ТЕО нового проекту тривала з грудня 2014 року. Дослідження ще будуть тривати, але основні рекомендації для втілення проекту вже готові. Запланований газовий інтерконектор Польща-Україна включатиме будівництво магістрального газопроводу Германовичі – Польсько-Український кордон, загальною довжиною приблизно 1,5 км по території Польщі та Більче-Волиця – Українсько-Польський кордон приблизною довжиною 110 км по території України. Окрім того, на території Республіки Польща буде збудовано компресорну станцію Страхоцина, вимірювальну станцію та нові газопроводи.
Крім того, інтеграція польської та української газотранспортних систем повинно сприяти створенню більш гнучкою інфраструктури постачання газу в інших європейських країнах.