До 2030 року Україна планує інвестувати у розвиток біоенергетики 12 млрд грн
Загальний обсяг інвестицій у розвиток біоенергетики України до 2030 року становитиме близько 12 млрд грн. За попередніми даними, щороку використовуватиметься близько 9-10 млн т відходів біомаси. Очікується, що енергетичне використання всіх видів біомаси зможе забезпечити щорічно заміщення 9,2 млн т викопного палива. Цього планується досягти за рахунок енергетичного використання залишків сільгоспкультур, дров та відходів деревини, торфу та твердих побутових відходів. Про перспективи розвитку біоенергетики в Україні йшлося в Ужгороді під час конференції "Можливості розвитку біоенергетики в Закарпатській області".
Як повідомили 1 липня ZAXID.NET в прес-службі Закарпатської облради, конференція проходила у межах проекту "Дослідження комплексного використання біомаси у спільному прикордонному регіоні Угорщина-Словаччина-Україна (техніко-економічне обґрунтування)". Проект здійснюється за фінансової підтримки ЄС.
Учасники конференції найбільше уваги приділили можливостям вирощування енергетичних рослин в умовах Закарпаття, переробки біомаси рослинного походження на паливні гранули та брикети, виробництву біодизеля, а також співробітництву зі Словаччиною та Угорщиною у сфері розвитку біоенергетики.
У найближчі роки основну увагу вчені запропонували зосередити на виробництві теплової енергії з біомаси. Розпочинати цей процес вони планують із запровадження сучасних котлів для спалювання відходів деревини, соломи та торфу. Виробництво з біомаси рідкого палива та біогазу пропонується відкласти на недалеку перспективу.
На відміну від Закарпаття, прикордонні регіони Словаччини повноцінно вирощують і переробляють біомасу як для опалення власних будинків, так і для опалення сіл і забезпечення технологічних потреб окремих підприємств. Значна частина сільгоспугідь Словаччини використовується для вирощування "енергетичних" рослин. Водночас на Закарпатті такі посадки майже відсутні.
За розрахунками Державного проектного інституту "Львівський Промбутпроект" сумарний потенціал альтернативних відновних енергоресурсів області становить понад 45 млрд кВт год. на рік, з них - 30 млрд кВт год. є реальними для освоєння, а це у багато разів перевищує енергетичні потреби області.
Річна потреба області в енергії становить близько 400 тис. т паливно-енергетичних ресурсів та близько 2 млрд кВт електроенергії. Майже 90% енергії, що споживає область, генерується за її межами.
Інвестиції провідних країн світу у розвиток відновлювальних джерел енергії становлять 38 млрд дол. США. Серед лідерів - Німеччина та Китай (по 7 млрд дол.), за ними - США, Японія, Індія. Там вітрова енергія посідає друге місце після великої гідроенергетики за розмірами росту потужностей. Виробництво енергії з біомаси теж зростає значними темпами: у деяких країнах воно становить від 50 до 100% щорічного виробництва.