До Дня Перемоги НБУ ввів в обіг пам’ятні монети номіналом 1 і 5 грн

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 7 травня 201523511

Національний банк України (НБУ) вводить в обіг з 7 травня обігову пам’ятну монету «70 років Перемоги. 1945 – 2015» номіналом 1 гривня, тиражем 7 млн штук, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Монета присвячена 70-річчю перемоги над нацизмом в Європі та увічнює подвиг українського народу, його значний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні.

Монету номіналом 1 гривня виготовлено з алюмінієвої бронзи, якість звичайна, маса – 6,8 г, діаметр – 26 мм, товщина – 1,85 мм, тираж – 7 000 000 штук. Гурт монети містить написи: ОДНА ГРИВНЯ/2015, які відокремлені один від одного крапками.

На аверсі монети вгорі зображено малий Державний Герб України, унизу – рік карбування – 2015, в обрамленні давньоруського орнаменту в три рядки написи: УКРАЇНА/1/ГРИВНЯ, а також логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: солдатська каска та квітки маку – символи пам’яті, ліворуч напис 1945, праворуч – 2015; трикутники, що символізують полум’я свічок, угорі напис півколом 70 РОКІВ ПЕРЕМОГИ.

Художники монети: аверс – Володимир Дем’яненко; реверс: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Володимир Дем’яненко, Володимир Атаманчук.

«Обігова пам’ятна монета номіналом 1 гривня є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів», – йдеться у повідомленні.

Також з 5 травня НБУ ввів у обіг пам’ятну монету номіналом 5 грн, присвячену 70-річчю перемоги над нацизмом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук