Другий літак «Мрія» на замовлення китайської компанії побудують в Україні

Другий літак «Мрія» на замовлення китайської компанії побудують в Україні
Літак Ан-225

Президент компанії Aerospace Industry Corporation of China (AICC) Чжан Йоушен розповів про подробиці контракту з ДП «Антонов» щодо виробництва літака Ан-225, повідомив «Укрінформ».

Очільник компанії пояснив, що підписаний 30 серпня в Пекіні рамковий документ містить три пункти. А саме – добудову в Україні другого у світі літака Ан-225; створення у перспективі на базі AICC виробничої лінії зі збирання літаків цього типу та формування виробничої бази запчастин до них.

Чжан Йоушен заявив, що Ан-225 компанії потрібен виключно для «задоволення потреб міжнародної повітряної логістики AICC». З цією ж метою компанія збирається придбати цілу партію літаків Ан-178. За його словами, компанія працює по всьому світу, і планує довести парк експлуатованих вантажних літаків до тисячі. «Мрію» вони вважають найбільш економічно ефективним літаком для доставки великого обсягу вантажів на далекі відстані. Йдеться, в тому числі, і про обслуговування потреб міжнародних замовників.

Керівник AICC також заявив, що прийняв рішення створити у Києві логістичний центр, з якого будуть доставляти вантажі в інші країни Європи. Він зазначив, що переговори про це почалися ще близько 6 років тому. План такого хаба може бути представлений уряду України вже через три місяці.

Зазначимо, після укладання згадуваного контракту поширилися чутки про нібито продаж прав власності на «Мрію» Китаю. Проте президент ДП «Антонов» Олександр Коцюба спростував їх.

Українська «Мрія» – унікальний транспортний літак, аналогів якому у світі немає. У травні цього року літак здійснив вояж в Австралію і перевезла туди із Чехії електрогенератор вагою 130 тонн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук