Думки юристів щодо дати розпуску Порошенком парламенту розходяться, – ЗМІ

Юристи розходяться в думках щодо того, з якого дня президент Петро Порошенко, відповідно до законодавства, зможе достроково припинити повноваження Верховної Ради.

Різні думки щодо дати підписання відповідного указу  висловили заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, колишній міністр юстиції і керівник юридичного департаменту штабу Порошенка на позачергових президентських виборах Роман Зварич і депутат Ради від фракції «Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка», заслужений юрист України Валерій Карпунцов у коментарі «Українським новинам».

Магера, посилаючись на рішення Конституційного Суду від 7 липня 1998 року, висловив переконання в тому, що в Порошенка з'явиться можливість розпустити Раду 27 серпня.

«Була справа КС щодо вето президента, тоді суд роз'ясняв 15-денний строк для підписання Президентом закону. КС сказав, що якщо останній день строку випадає на святковий або неробочий день, то останнім днем конституційного строку вважається найближчий робочий день. Це правова позиція КС у частині конституційних строків, тобто її обійти ніяк не можна», – сказав він.

Таким чином, зі слів Магери, останнім можливим днем утворення в парламенті коаліції буде 26 серпня (оскільки 24 серпня – святковий вихідний день, а 25 серпня – неробочий день), після чого 27 серпня в Порошенка з'явиться законна підстава для дострокового припинення повноважень Ради.

У свою чергу Зварич не зміг відповісти на питання про передбачену законом дату розпуску парламенту.

«Відповісти на це питання жоден юрист не зможе, адже є питання, з якого моменту вмикати таймер: чи досить оголосити про припинення діяльності коаліції спікером, чи треба зареєструвати рішення фракції, або, може, її окремих членів... У Конституції відсутня можливість установити юридичний факт, коли коаліція припинила своє існування», – сказав він.

При цьому, з його слів, якщо вважати моментом розпаду коаліції відповідне оголошення спікера, то Порошенко зможе оголосити про розпуск парламенту вже 24 серпня.

«Немає взагалі ніяких обмежень. Де є перешкода, що він не зможе цього зробити? Тому що це державне свято? Може, звичайно, дійсно є таке рішення КС, що могло б обмежити президента саме в достроковому припиненні повноважень парламенту, хоча я про таке рішення не знаю», – сказав Зварич.

Водночас Карпунцов упевнений у тім, що Порошенко одержить право розпустити Раду 25 серпня.

«Конституція каже про місяць і ніяких винятків щодо святкових, пленарних або якихось інших днів не наводить, а якщо місяць – то це календарний місяць. Я думаю, Порошенко 24 серпня оголосить (про розпуск парламенту), а 25 підпише відповідний указ», – сказав він.

Як повідомляв ZAXID.NET, коаліція «Європейський вибір» розпалася в Раді 24 липня.

Згідно зі ст.90 Конституції, повноваження Ради можуть бути достроково припинені, якщо протягом місяця в парламенті не сформована коаліція депутатських фракцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук