Два українські документальні фільми вийшли у прокат
«Живу ватру» та Reve ta Stohne on Tour можна подивитись і у Львові
0До теми
-
Кіно і данці.
У Львові вперше відбудеться масштабний фестиваль кіно Данії ZAXID.NET -
«Документалістика є моїм способом зустрічі зі світом».
Розмова із польським режисером про сучасне документальне кіно ZAXID.NET -
Б'ютіфул Карпати
.
На Одеському фестивалі завершився національний конкурс ZAXID.NET - Україну на «Оскарі» представлятиме документальний фільм «Українські шерифи» ZAXID.NET
В українському прокаті українське кіно все ще залишається досить рідкісним гостем. Так само не часто на великому екрані можна подивитись дуже якісне документальне кіно.
29 вересня у прокат виходять відразу два українських документальних фільми, які уже встигли помандрувати численними фестивалями. Два фільми, чия якість, нестандартна подача матеріалу, вишукана кіномова та інші численні принади, мали би привернути усіх шанувальників вітчизняного кіно.
Про «Живу ватру» львів’янина Остапа Костюка йшлося вже не раз. Призер декількох фестивалів (спеціальний Приз журі Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs, спеціальний диплом журі Одеського міжнародного кінофестивалю, диплом міжнародного кінофестивалю «Лістапад», нагорода за операторську роботу на Salem Film Fest (США)) розповідає про життя вівчарів українських Карпат.
Це дуже особиста та поетична розповідь про долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін, про щоденну працю без вихідних і права на слабкість, про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих.
Знятий він із великою майстерністю. Проте не відстороненою, де гарна картинка будується просто заради гарної картинки. Він увесь пронизаний любов’ю до цього світу і великим його розумінням.
Режисер Остап Костюк народився в Коломиї. Для нього реалії «Живої ватри» є добре знайомими. Проте він поєднує дивним чином і зовнішній, і внутрішній погляд на те, що зображує.
Крім того поетичність розповіді ніяк не шкодить її динамічності. Режисер працював над картиною чотири роки, спостерігаючи за трьома поколіннями вівчарів.
Фільм можна подивитись у Львівському Кіноцентрі.
Reve ta Stohne on Tour Надії Парфан також кілька разів показували у Львові. Під час фестивалю Wiz-Art фільм показали у супроводі концерту групи Reve ta Stohne.
«У мого фільму відкритий фінал і ми дуже любимо показувати його, як кіно-концертну версію, коли фільм обривається і одразу переходить у концерт наживо», - розповіла режисерка фільму Надія Парфан.
Стрічка є іронічним спостереженням за музикантами групи Reve ta Stohne, які вирушають до Польщі, намагаючись там налагодити своє концертне життя та стати рок-зірками.
І смішна, і сумна картина є чудовим зразком авторського погляду на героїв6 коли документалістика є не репортажем, а повноцінним ба навіть основним у цьому творчому ансамблі.
Фільм Reve ta Stohne on Tour увійшов до альманаху «Світ за очі», який складається з двох іронічних документальних фільмів.
Окрім картини Парфан до нього увійшов фільм «Театр одного актора» поляка Якуба Пьонтека, який слідкує за подорожами польського актора до Норвегії, де замість оплесків на сцені він працює на полі.
«Життя смішніше і цікавіше за будь-який сценарій і вигадку. Спільний у цих фільмів гумор, іронічна інтонація і, звичайно, тема. Коли ці фільми поставити поруч — вони говорять про щось більш універсальне, про те, що це не лише українська чи польська історія, а це історія про будь-яку творчу людину, яка долає себе і долає перешкоду на своєму шляху», - вважає Надія Парфан.
Альманах можна буде подивитись у Кінопалаці «Коперник», Львівському Кіноцентрі та у Планеті кіно.