Два європейські банки запідозрили у кредитуванні російських поставок зерна з Криму, - ЗМІ
Банки BCP і BCV (Швейцарія) фінансують дубайську компанію GTCS Trading, яка здійснює поставки кримського ячменю. Таким чином, банки ігнорують санкції, введені ЄС проти РФ. Про це повідомив РБК-Україна.
Зокрема, в матеріалі розкривається інформація, що GTCS Trading де-факто є частиною зернового холдингу, до якого також входять російські компанії «Промекспедіція» і «Риф».
«У 2013/2014 маркетинговому році зерноторгівельного конгломерат освоїв логістичну схему відвантаження зерна через порт «Кавказ». З Азова малі судна «річка-море» відвантажують зерно в транзитний порт навпроти Керчі... Не є секретом і щоденні графіки руху і розстановки суден у порту «Кавказ»... У цих графіках фігурують судна Petra I і Petra II, які належать зерноторгівельному конгломерату», - йдеться в статті.
Зазначається, що понад 50 тис. тонн кримського ячменю були перевантажені на судна Petra I і Petra II. Також відомо, що зараз зерноторгівельного конгломерат активно закуповує кримську пшеницю для подальшого експорту.
«Зрозуміло, що відбувається далі. Здійснюється поставка на умовах FOB або CIF добросовісному покупцеві, який не знає точно про кримське походження зерна. При цьому, всі операції із закупівлі і доставки зерна фінансуються і кредитуються банками, які, можна припустити, також не знають про кримське походження зерна», - сказано в публікації.
«Отже, постає питання: у чому причина того, що ці операції російського зернового експортера безперешкодно фінансуються і здійснюються? На це питання є два варіанти відповіді: злий умисел з боку європейських банків або непрофесіоналізм з боку європейських банків... Обидва варіанти - не з приємних для самих банків, в першу чергу. Так, BNP Paribas може багато розповісти про участь в операціях, що порушують міжнародні торговельні санкції», - резюмується в статті.