Двоє львівських науковців стали лауреатами державної премії

СуспільствоЮлія Лавришин, 12 квітня 20178360

Завідувач кафедри електронних приладів Національного університету «Львівська політехніка» Зенон Готра та завідувач кафедри історії слов’янських країн Львівського національного університету імені Івана Франка Леонід Зашкільняк стали лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки.

Науковців нагороджено відповідно до указу президента України № 101/2017 «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2016 року». Петро Порошенко встановив премію у розмірі 250 тис. грн.

Зенона Готру нагородили за роботу «Енергоефективні світлодіодні освітлювальні системи», яку він виконав у співавторстві з сімома іншими науковцями.

Завідувач кафедри електронних приладів НУ«Львівська політехніка» Зенон Готра (фото прес-центру університету)

Леонід Зашкільняк отримав премію за працю над «Енциклопедією історії України» у десяти томах. Над цією енциклопедією окрім Зашкільняка також працювали ще сім науковців.

Завідувач кафедри історії слов’янських країн ЛНУ ім. Івана Франка Леонід Зашкільняк (фото прес-центр університету)

Державну премію в галузі науки і техніки вручають щороку, починаючи із 1969 року, коли Україна входила до складу СРСР. У 2016 році президент України Петро Порошенко підписав указ, яким змінив редакцію положення про Комітет з державних премій. Відтак щорічно в Україні вручатимуть максимально 15 таких премій, а кількість співавторів однієї конкурсної роботи не повинна перевищувати восьми людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук