Екоінспектори не потрапили на Грибовицьке сміттєзвалище через відсутність необхідних документів

У вівторок, 23 січня, представники Державної екологічної інспекції у Львівській області не змогли перевірити стан виконання Львівським комунальним підприємством «Збиранка» приписів щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства, які були надані підприємству під час перевірок, проведених Інспекцією у 2016 та 2017 роках.

Як повідомили у Державній екологічній службі Львівщини, керівник підприємства не допустив державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища до проведення позапланової перевірки, мотивуючи таке рішення відсутністю інформації про проведення перевірок на офіційному сайті Інспекції.

Держінспектори склали акт про недопущення на об’єкт для проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, в телефонному режимі на місце події було викликано працівників національної поліції. Про ситуацію, що склалася, Інспекція повідомила Львівську міську раду, прокуратуру Львівської області та УСБУ у Львівській області.

Як зазначив в.о. директора департаменту з питань поводження з відходами Сергій Сало, працівники Держекоінспекції не надали документів, які слугують підставою для проведення перевірки на Грибовицькому сміттєзвалищі.

За його словами, у грудні минулого року на ЛКП «Збиранка» приїжджали працівники Держекоінспекції з метою перевірки Грибовицького сміттєзвалища. Однак, на прохання працівників ЛКП «Збиранка» пред’явити документи, на підставі яких інспектори Державної екологічної інспекції у Львівській області хочуть провести перевірку Грибовицького сміттєзвалища, таких документів надано не було.

«Останнім часом працівників Держекоінспекції на ЛКП «Збиранка» не було. Ще 7 грудня 2017 року працівники Держекоінспекції приїжджали на вул. Жовківську, 18 на ЛКП «Збиранка» для проведення перевірки. Однак, хочу зазначити, що перевірка господарської діяльності повинна здійснюватися відповідно до закону «Про основні засади здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності». Цим законом передбачено детальний перелік документів, які повинні представити органи, що здійснюють перевірку, суб’єкту, щодо якого здійснюється перевірка. Згідно з інформацією ЛКП «Збиранка», таких документів представлено не було», – зазначив Сергій Сало.

За його словами, на прохання працівників ЛКП «Збиранка», Держекоінспекцією не було надано документів, які б слугували підставою для проведення перевірки на Грибовицькому сміттєзвалищі. Також, окрім цього, працівники Держекоінспекції прибули не за юридичною адресою ЛКП «Збиранка», про що Держекоінспекцію було повідомлено ще в грудні минулого року.

«Юридична адреса ЛКП «Збиранка» – с. Великі Грибовичі Жовківського району, де розміщений полігон твердих побутових відходів. За вказаною адресою працівників Держекоінспекції не було, про цей факт ЛКП «Збиранка» повідомило листом від 27 грудня Держекоінспекцію у Львівській області», – пояснив Сергій Сало.

Також він зазначив, що у листопаді 2015 року Держекоінспекція зверталася до суду, що ЛКП «Збиранка» не допустило працівників до перевірки. І судом було відмовлено у задоволенні позову, у зв’язку з відсутністю правових підстав для здійснення перевірки Держекоінспекцією. ЛКП «Збиранка» готове показати все у випадку наявності правових підстав для здійснення перевірки.

До слова, відповідно до ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», органи державного нагляду публікують на своїх офіційних веб-сайтах річні плани здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) на відповідний плановий період.

Позапланові перевірки проводяться у порядку та з підстав, які изначені ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Відповідно до п. 8 ст. 7 зазначеного Закону, припис – обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду суб'єкта господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства тягне за собою застосування штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.

Нагадаємо, на початку січня 2018 року Державна екологічна інспекція Львівщини оприлюднила результати моніторингу ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі впродовж 2017 року. Порівняно із 2016 роком стан поверхневих вод залишився незмінним, а якість ґрунтів поблизу сміттєзвалища впродовж минулого року погіршилася.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук