Експеримент у львівському районному ДПІ

Як перетворити корупційну голку на корупційний кіл

БлогиСергій Круглов , 22 лютого 2016 1122
Сергій Круглов
активіст громадської організації «Дорожній контроль Львів»

Нещодавно мав нагоду поспілкуватися з підприємцями про ДФС у Львівській області. Відразу хочу сказати, що не маю на меті закликати або вимагати когось там звільняти, або відстоювати якись конкретний бізнес, мені це не цікаво. Просто хочу провести експеримент під назвою – «Як перетворити корупційну голку на корупційний кіл».

Мова піде про першого заступника ДПІ Франківського р-ну, таку собі Мартюкову Людмилу Іванівну. Мені також байдуже, чим вона займалася за часів Януковича, бо варто звернути увагу на те, чим вона займається сьогодні.

Сама п. Людмила надає корупційні послуги платникам податків, у вигляді сприяння стабільного відшкодування ПДВ, яке нібито і так само собою мало б відшкодовуватися вчасно. Але, зважаючи на те, що ДФС – одна з тих структур, в якій не відбулося жодних реформ, то переважна більшість схем залишилася на своїх місцях – комусь ПДВ відшкодовується безперебійно (щомісяця), а в когось це відбувається нестабільно з затримкою по декілька місяців.

Можливо, цей чиновник прокручує і інші корупційні схеми, але поговоримо саме про схему з відшкодуванням ПДВ. За достатньо великий стаж роботі в податковій, Мартюкова накопичила собі досить велику базу «клієнтів» та збирає кошти у вигляді % від сум відшкодування, бере хабарі, виключно по факту виконаної «роботи». Навіть, якщо «клієнт» (бізнес) вирішив зупинити «співпрацю» з Мартюковою, його можуть чекати погрози, перевірки та неприємності загалом.

Суть експерименту полягає у тому, що Мартюкова не знає, про кого саме з її «клієнтів» зараз йде мова, а я їх знаю декілька, тому їй доведеться зупинити свою співпрацю з усіма, бо інакше вона ризикує опинитися за ґратами. Я переконаний, що вже сьогодні пані Людмила прочитає цей пост, а я у свою чергу буду періодично висвітлювати те, як у неї проходить процес лікування цієї тяжкої хвороби під назвою «корупційна наркоманія».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук