Експерти прогнозують подорожчання бензину в Україні

Економіка17 лютого 20110

Введення імпортного мита на нафтопродукти призведе до подорожчання бензину і монополізації ринку. Про це заявив сьогодні на прес-конференції президент Асоціації «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України» Леонід Косянчук.

Л.Косянчук зазначив, що ініціативи Міністерства енергетики і вугільної промисловості щодо введення імпортного мита не відповідають ні принципам ринкової економіки, ні інтересам споживачів, ні інтересам безпосередніх учасників ринку.

За його словами, у 2010 році сталася трансформація взаємовідносин гравців ринку з владою. "Якщо раніше у бізнесу і влади був діалог у форматі експертно-аналітичної групи, то цей діалог був втрачений, і Мінпаливенерго перейшло на рейки диктату і декларування своїх намірів без узгодження з учасниками ринку", - наголосив він.

Він заявив, що профільні міністерства, які відповідають за наповнення держбюджету, проти введення імпортного мита, зокрема, це Мінекономрозвитку, Мінфін, а також Антимонопольний комітет України. "Антимонопольний комітет як ніхто розуміє, що введення мита не тільки вб'є якісні нафтопродукти, але й створить певну монополію. Ринок буде монополізований трьома групами, які будуть нам розповідати, скільки продуктів нам продавати, за якими цінами і, найголовніше, коли", - пояснив Л.Косянчук, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

Він також зазначив, що якщо імпорт стане неконкурентоздатним за ціновим параметром, то ринок України буде максимально привабливим для фальсифікату. "Якщо буде вбито імпорт, як мінімум 20 мільярдів гривень не надійдуть до держбюджету", - додав він.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що скасування мита на імпорт нафтопродуктів у попередні роки призвело до монополізації ринку з боку імпортерів. За його словами, уряд проводить послідовну політику відродження вітчизняної нафтопереробної галузі, зокрема шляхом захисту внутрішнього ринку від надмірних обсягів імпорту.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук