Експерти вивчають технічні можливості наповнення нафтогону "Одеса-Броди" каспійською нафтою
У липні Україна й Азербайджан очікують на оцінки можливостей наповнення нафтопроводу "Одеса-Броди" каспійською нафтою. Про це повідомили сьогодні, 22 травня, під час спільної прес-конференції в Києві Президенти України й Азербайджану Віктор Ющенко та Ільхам Алієв, - поінформували ZAXID.NET в прес-службі Глави держави.
"Сьогодні у рамках переговорів та контактів робочої групи розглядається питання транспортування нафтопроводом "Одеса-Броди" каспійської нафти", - сказав Президент України. Він повідомив, що технічні параметри є предметом обговорення експертів робочої групи, в тому числі йдеться і про розрахунки обсягів каспійської нафти. Перші результати її роботи будуть представлені на початку липня. "Це питання вивчається у технічній площині", - сказав Глава Української держави.
За оцінкою Ільхама Алієва, сьогодні обговорення цього питання має більш конкретний характер, і воно буде продовжено в рамках Енергетичного саміту, який відбувається в Києві. "Політична підтримка всіх країн, які залучені до цього проекту, є. Нам залишилося узгодити економічні та технічні деталі, протестувати на практиці та подивитися на результат", - сказав він.
Президент Азербайджану підтвердив, що його країна завжди була прихильником політики диверсифікації експорту. Ільхам Алієв нагадав, що кілька днів тому відкрився новий термінал на Чорноморському узбережжі Грузії, збудований завдяки азербайджанським інвестиціям. "Цей термінал певною мірою передбачає залучення проекту Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ і відтак є невід'ємним ланцюгом енергетичного коридору", - сказав він.
Ільхам Алієв також заявив, що під час переговорів у Києві було обговорено участь Азербайджану в цьому проекті у більш широкому форматі. Йдеться про можливість спільних дій із нафтопереробки, дистрибуції, виходу з нафтопродуктами на ринки України та сусідніх держав. "Ми дивимося на це в широкому форматі, і я знаю, що позиція України ідентична. Це проект, який мусить мати продовження у дуже широкому спектрі співпраці не лише між Україною та Азербайджаном, а також іншими країнами, які залучаються до цього проекту. Ми сьогодні говоримо про створення енергокоридору, який сполучає між собою Каспій та Балтійське море. Це новий елемент регіональної співпраці", - резюмував він.