Експерти вважають, що Україна здатна мінімізувати імпорт газу

Нарощування власного видобутку газу має стати пріоритетом номер один для держави, якщо вона не хоче допустити виникнення нових газових криз. Така думка прозвучала під час 4-ої Міжнародної науково-технічної конференції «Нафтогазова енергетика 2015», яка проходить в ці дні в Івано-Франківську.

За словами ректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахія Крижанівського, якби можновладці вчасно дбали про покращення умов для нарощування видобутку, то Україна не мала би зараз таких проблем з енергоресурсами.

«Проблема енергетичної безпеки  – проблема виживання кожної держави. Наскільки ми будемо забезпечені самодостатніми власними ресурсами, настільки ми будемо багаті. В споживанні енергетичних ресурсів більше 50% – нафта і газ. Казати про те, що ми не маємо їх і мусимо тільки купувати за кордоном – це неправда», – зазначив він.

Як зауважив головний геолог найбільшої в Україні приватної газовидобувної компанії ПрАТ «Нафтогазвидобування» Іван Гафич, Україна має дуже високий потенціал для нарощування видобутку власного газу. Лише їхня компанія в 2014 р. компанія збільшила обсяги виробництва у 1,5 рази – до 752 млн куб. м.

«Цього року ми плануємо видобути більше 1 мільярду кубічних метрів газу, якщо дозволятиме інвестиційне та регуляторне середовище. Через три роки повинні вийти на рубіж 2,5 мільярди і до 2020-го року у планах компанії забезпечити рівень видобутку на рівні 6 мільярдів в рік», – зазначив І.Гафич.

Якщо й інші газовидобувні компанії розвиватимуться аналогічними темпами, Україна зможе мінімізувати необхідність в імпорті газу із-за кордону і, зокрема, Росії.

Але значне збільшення обсягів видобутку можливе лише за умови застосування сучасних технологій та нових підходів. «Нафтогазвидобування» активно застосовує їх для буріння надглибоких свердловин, кожна з яких глибиною більше 5,5 тис. м, тоді як середній показник по країні – 3-4 тис. м.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук