Епіфаній розповів про спроби досягти компромісу з Філаретом

Зі слів предстоятеля ПЦУ, почесний патріарх у відповідь озвучував лише свої ультиматуми

Митрополит Епіфаній заявив, що не може виконати умови, які йому поставив почесний патріарх Філарет, оскільки відповідні рішення були прийняті колегіально. За словами Епіфанія, він намагався знайти компроміс, але «чув тільки мову ультиматумів».

Серед умов, які йому поставив почесний патріарх Філарет, Епіфаній, зокрема, назвав відновлення Київського патріархату і посади чинного патріарха, прийняття статуту Київського патріархату або скликання Синоду Київського патріархату.

«Оскільки я побачив, що почесний патріарх не йде на жоден компроміс, а ставить тільки ультиматуми, і побачивши, що владні амбіції руйнують те, що було створено до цього часу, ми зараз ведемо спілкування тільки через ЗМІ», – наголосив Епіфаній.

Нагадаємо, Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що 20 червня скликає собор ліквідованого Київського патріархату, де офіційно не визнає автокефалії українських православних церков. У відповідь на це ПЦУ пригрозила відлучити його від церкви.

Філарет продовжує стверджувати, що Київський патріархат досі існує, хоча 15 грудня Українська православна церква Київського патріархату увійшла до ПЦУ.

Філарет в останні місяці стверджує, що не вважає ПЦУ незалежною і не погоджується з низкою пунктів Томосу про її автокефалію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук