Філарет оголосив про скликання собору Київського патріархату на 20 червня

Статут Православної церкви України, до якої належить священнослужитель, такого права йому не дає

Філарет зробив чергову спробу розколоти ПЦУ

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет (Денисенко) скликає помісний собор Київського патріархату на 20 червня. Про це він сказав журналістам перед початком форуму «За Українську православну церкву! За Київський патріархат!», пише BBC.

«Ми скликаємо помісний собор, на якому не затвердимо рішення того собору, який був 15 грудня 2018 року. Отже, він для нас не є обов'язковим. Цим ми покажемо, що Київський патріархат був, є і буде. Собор ми скликаємо на 20 червня», – оголосив Філарет.

Почесний патріарх уточнив, що планує скликати помісний собор Української православної церкви Київського патріархату, а не ПЦУ.

Також на сьогоднішньому форумі учасники планують затвердити звернення до президента Володимира Зеленського з проханням «підтримати Українську православну церкву — Київський патріархат від будь-якого посягання». «Собору помісного Київського патріархату 15 грудня не було, а був збір підписів під постановою помісного собору. Ми ту постанову на помісному соборі відкинемо і він буде для нас не дійсним», – сказав Філарет. За його словами, так він зможе «зберегти Київський патріархат. Він хоч буде і маленьким, але виросте у велику церкву».

Також почесний патріарх продовжив як і раніше звинувачувати предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія у залежності від Вселенського патріархату. «Епіфаній – слуга Вселенського патріарха. Поставив грека вікарним єпископом, щоб він спостерігав і передавав інформацію Вселенському патріарху, щоб передавав вказівки через нього що робити», – сказав Філарет. Він додав, що «так звана ПЦУ служить інтересам греків».

Нагадаємо, на початку травня стало відомо, що Філарет досі вважає себе патріархом УПЦ (КП), продовжує користуватися офіційними бланками Київського патріархату, видає від імені цієї структури ордени і медалі, публікує від імені Київського патріархату розпорядження і вимагає їх виконання від єпископів і священиків новоствореної ПЦУ.

24 травня на синоді Православної церкви України Філарета намагалися переконати, що УПЦ (КП) більше не існує, але не змогли це зробити. 28 травня він видав новий указ від імені УПЦ Київського патріархату, заборонивши служіння ректорові Київської православної богословської академії протоієрею Олександру Трофимлюку.

29 травня предстоятель ПЦУ Епіфаній оголосив нечинними документи, що видаються від імені Київського патріархату і «вносять смуту серед кліру міста Києва». ПЦУ також показала відео з собору УПЦ (КП) 15 грудня 2018 року, на якому Філарет особисто підписує рішення про розпуск Київського патріархату. Але Філарет і його прихильники відмовилися визнати це помісним собором, а підписаний документ – дійсним.

Філарет керує приходами Київської єпархії у складі помісної Православної церкви України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук