Фонд держмайна пропонує приватизувати львівські «Промбудпроект» та КБ «Топаз»
До теми
- Одеський припортовий завод можуть виставити на продаж уже в квітні ZAXID.NET
- Депутати дозволили дружині Дубневича приватизувати ділянку у Львові ZAXID.NET
- Верховна Рада ухвалила закон про створення наглядових рад у державних компаніях ZAXID.NET
- Верховна Рада ухвалила закон для запуску процесу приватизації держпідприємств ZAXID.NET
Фонд держмайна (ФДМ) України пропонує внести 44 об'єкти з переліку тих, що не підлягають приватизації, і виставити їх на приватизацію. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.
Серед підприємств вказані ДП «Проектний інститут «Львівський Промбудпроект», а також Львівське державне спеціальне конструкторське бюро «Топаз».
Відповідний законопроект про внесення змін до переліку об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації, підготовлено Фондом із метою розширення кількості об'єктів, які може бути приватизовано 2016 року.
Як зазначають у ФДМ, більшість об'єктів за результатами діяльності не відповідають критеріям віднесення їх до тих, які не підлягають приватизації, тоді як основне завдання приватизації - підвищення економічної ефективності, залучення інвестицій для модернізації виробництва.
Згідно з повідомленням, серед об'єктів, з яких пропонують зняти заборону на приватизацію, – ВАТ «Укрцинк», ВАТ «Український НДІ вогнетривів», ВАТ «Черкаський приладобудівний завод», ВАТ «Більшовик», держкомпанія «Одеські авіалінії» (усі перебувають в управлінні ФДМ).
Крім того, у переліку - Державне Чорноморсько-Азовське виробничо-експлуатаційне управління морських шляхів, Азовський судноремонтний завод (в управлінні Мінінфраструктури), НДІ «Гелій», Одеський НДІ телевізійної техніки (в управлінні МЕРТ), державне геофізичне підприємство «Укргеофізика» (Держгеонадра), а також п'ять об'єктів державної будівельної корпорації «Укрбуд».
Зазначимо, що Львівське державне спеціальне конструкторське бюро «Топаз» було створене в березні 1973 р. як провідне з проектування та виготовлення обладнання в ювелірній галузі.
На базі ЛДСКБ «Топаз» у жовтні 1992 р. був створений технічний комітет ТК-32 «Ювелірна промисловість» з метою координування робіт зі стандартизації в галузі ювелірного виробництва.
За результатами роботи у 2002 році ЛДСКБ «Топаз» визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу «Кращий роботодавець року» серед підприємств України, неодноразово відзначалося як переможець на міському то обласному рівнях.
В свою чергу, дочірнє підприємство «Проектний інститут «Львівський Промбудпроект» державного акціонерного товариства «Будівельна компанія «Укрбуд» засноване в 1963 році. За останні 10 років інститутом успішно реалізовано понад 40 проектів в сфері промислового будівництва.