Верховна Рада ухвалила закон про створення наглядових рад у державних компаніях

ЕкономікаАндрій Стець, 18 лютого 20164560

На сьогоднішньому засіданні Верховної Ради депутати ухвалили закон про створення наглядових рад у державних підприємствах і господарських товариствах, частка держави в яких перевищує 50%. За відповідний законопроект №3062 у другому читанні проголосував 251 депутат.

Закон дозволяє створювати наглядові ради в державних та муніципальних унітарних підприємствах без проведення корпоратизації (зараз наглядові ради існують тільки в господарських товариствах). Перелік підприємств, де наглядові ради повинні бути створені обов'язково, і порядок створення наглядових рад визначать Кабінет Міністрів України і місцеві ради.

Зазначимо, що наглядова рада є органом, метою якого є захист прав держави, а також контроль і регулювання діяльності керівника підприємства.

Закон також встановлює, що річна, в тому числі консолідована, звітність суб'єктів господарювання державного сектору економіки підлягає обов'язковому аудиту.

Нагадаємо, 10 грудня президент України Петро Порошенко назвав потужним джерелом корупції державні підприємства та закликав Верховну Раду прискорити їх приватизацію.

28 січня депутати Верховної Ради під час голосування за основу забезпечили підтримку депутатського законопроекту, що передбачає внесення змін у процедуру приватизації, зокрема, скасування обов'язкового продажу на фондових біржах 5-10% акцій стратегічних державних підприємств при проведенні їх приватизації.

Також стало відомо, що Уряд хоче продати іноземцям 25 держпідприємств.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук