«Газпром» не піде на зниження ціни без злиття з «Нафтогазом», – експерт

Економіка9 квітня 20114642

Без злиття «Нафтогазу» з «Газпромом» російський монополіст на зниження ціни на російський газ для України не піде.

Таку думку ZN.UA висловив директор енергетичних програм Центру «Номос» Михайло Гончар.

«За прикладом з Білтрансгазом (за який Лукашенкові хотілося отримати 17 млрд. дол., але потім довелося задовольнятися 2,5 млрд дол. за 50%), Нафтогаз оцінять дуже низько, відсотків у п’ять від вартості Газпрому, прогнозує експерт, а потім на цю суму росіяни можуть поставляти в Україну дешевий газ приблизно років два-два з половиною. А, може, й менше - хто знає, що ще може трапитися на світовому ринку?», – зазначає експерт.

Але без злиття «Нафтогазу» з «Газпромом», акцентує М. Гончар, на дешевий газ розраховувати не варто навіть в рамках Митного союзу. Тому що НАК для російського монополіста – це «можливість маніпулювати внутрішньоукраїнськими цінами на газ, „золотий ключик“ до активів українського олігархату».

«Тому дешевий газ може обійтися надто дорого не тільки Україні як державі, а й окремим її не найбіднішим громадянам, для яких, можливо, суверенітет країни не така вже й велика цінність, але які навряд чи хочуть, щоб хтось великий і сильний заліз у їхню власну кишеню», – вважає експерт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук