«Газпром» подав у Стокгольмський арбітраж документи на розірвання контрактів з «Нафтогазом»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 квітня 20185250
«Газпром» почав розторгнення контрактів з «Нафтогазом»

НАК «Нафтогаз України» готовий до нових зустрічей у Стокгольмському трибуналі «Газпромом», який у п'ятницю ініціював арбітражний розгляд про розірвання контрактів на постачання газу та його транзит через територію України. Про це інформує «Інтерфакс-Україна».

«Надіслати документи - недостатньо «для розірвання». Чекаємо на нові зустрічі у Стокгольмі», - йдеться в повідомленні на сторінці НАК у Facebook.

У «Нафтогазі» нагадали, що контракти, що діють до 2020 року, не передбачають можливості їх розірвання в односторонньому порядку. Достроково їхню дію може бути припинено лише з відома обох сторін або за рішенням арбітражу. Окрім того оскарження арбітражних рішень також не зупиняє їх дію і «Газпром» винний «Нафтогазу» $2,56 млрд плюс відсотки».

У п'ятницю, 20 квітня «Газпром» повідомив, що направив до Стокгольмського арбітражу документи для розірвання контрактів із «Нафтогазом» на постачання газу та його транзит територією України, оскільки відповідні переговори між компаніями до результату не привели.

Як повідомлялося, наприкінці лютого Арбітражна палата Стокгольма задовольнила позовні вимоги НАК «Нафтогаз України» щодо «Газпрому» через порушення контрактних зобов'язань по транзиту російського газу через Україну. Суд ухвалив рішення про сплату компенсації обсягів, що були недопоставлені, але «Газпром» не виконує рішення суду.

Стокгольмський арбітраж зобов'язав «Газпром» доплатити «Нафтогазу України» $4,63 млрд за недопостачання погоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу «Газпром» зобов'язаний доплатити НАК $2,56 млрд.

Нагадаємо, «Газпром» 5 березня офіційно повідомив «Нафтогазу України» про початок процедури розірвання контрактів у Стокгольмському арбітражі і запропонував розпочати передбачені контрактами переговори для пошуку взаємоприйнятного рішення. 4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на постачання (30 днів від моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - за транзитним контрактом (45 днів).

При цьому «Газпром» 1 березня 2018 року відмовився відновити постачання газу в Україну, повернувши внесений «Нафтогазом» авансовий платіж близько $125 млн, порушивши рішення Стокгольмського арбітражу, який відкоригував ціноутворення в контракті між компаніями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук