Геноцид у Бучі

Росіяни розстріляли сотні цивільних на Київщині

15:05, 3 квітня 2022

1 квітня міський голова Бучі Анатолій Федорук повідомив радісну звістку – українські військові звільнили місто від російських загарбників. Наступного дня окупантів викинули з усієї Київської області.

Проте радість, яку мали б відчувати в цей момент українці, затьмарювали жах та ненависть, адже в той же час стало відомо, що в одній лише Бучі росіяни розстріляли щонайменше 280 мирних мешканців. Їх вбивали просто на вулиці, декому зв’язували руки і стріляли в потилицю, частина вбитих – неповнолітні.

Вбитими і зі слідами тортур знайшли старосту села Мотижин Ольгу Сухенко, її чоловіка Ігоря та сина Олександра, яких викрали 23 березня. Тіла Ольги та Олександра були в братській могилі, Ігоря – в каналізації. Обабіч траси за 20 км від Києва виявили тіла кількох роздягнених жінок, загорнутих у ковдру. Росіяни намагалися їх спалити.

Житомирська траса біля села Дмитрівка під Києвом теж всіяна трупами цивільних, пише «Бабель». В Ірпіні росіяни розстрілювали жінок, а потім їздили по них танками. За оцінками мера Ірпіня Олександра Маркушина, за час окупації від рук росіян загинули кілька сотень мирних мешканців, повідомляє DW.

Здавалося б, після скинутих бомб на пологовий будинок та театр в Маріуполі росіяни вже не можуть здивувати новими звірствами. Проте різанину в Бучі та інших населених пунктах Київщини можна назвати справжнім геноцидом проти українців, і це новий рівень воєнних злочинів Росії.

ZAXID.NET публікує фото та відео з місця трагедії – без цензурування, бо про цей безпрецедентний і шокуючий факт геноциду в Україні у XXI столітті мають знати всі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав ці розстріли навмисними та закликав світових лідерів закрити всі товарні порти для росіян, відключити російські банки від SWIFT та накласти ембарго на імпорт нафти і газу з Росії.

На звірства росіян відреагувала глава МЗС Великої Британії Ліз Трасс, яка назвала їх мерзенними та пообіцяла допомогти Україні зібрати докази й підтримати розслідування цих злочинів.

Президент Європейської ради Шарль Мішель також заявив, що Європейський Союз допоможе Україні у зборі доказів, а також накладе на Росію ще більше санкцій.

Також добиватися справедливості для українців за воєнні злочини Росії пообіцяло МЗС Чехії.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що винні у воєнних злочинах в Україні мають бути покарані, а також пообіцяла додаткову підтримку українській армії.

Воєнними злочинами, які не можна виправдати, назвав різанину в Бучі посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.