Глава УГКЦ побоюється легалізації одностатевих партнерств в Україні через зміни до Конституції

Глава УГКЦ побоюється легалізації одностатевих партнерств в Україні через зміни до Конституції
Святослав Шевчук

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук вважає, що пропозиції до нової редакції Конституції України містять серйозні загрози для інституту сім'ї в Україні та створюють підґрунтя для легалізації одностатевих партнерств. Останні Шевчук називає «неприйнятними для морального здоров'я та природного розвитку суспільства».

Про це йдеться у зверненні Шевчука до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, повідомило 16 липня інтернет-видання «Католицький оглядач».

З листом до Володимира Гроймана глава УГКЦ звернувся 16 липня.

У листі зазначається, що в остаточному варіанті проекту розділу ІІ Конституції, який підготувала робоча група з прав людини конституційної комісії, не враховані пропозиції Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій.

Натомість, як наголошує Шевчук, на засіданні робочої групи Конституційної комісії врахували, на його думку, протилежні до запропонованих Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій пропозиції до нової редакції Конституції України, які запропонували окремі члени комісії.

«Ці формулювання, насамперед, містять у собі серйозні загрози для інституту сім’ї в Україні, традиційних для українського суспільства взаємовідносин подружжя як союзу чоловіка та жінки, а також створюють підґрунтя для легалізації неприйнятних для морального здоров’я та природного розвитку суспільства одностатевих партнерств (статті 27 і 35 проекту). Ці пропозиції загрожують штовхнути Українську Державу у прірву гріха аморальності, руйнації сім’ї як базового інституту суспільства та популяризації неприродних для людської особистості стосунків між особами однієї статі», - йдеться у зверненні.

Зазначимо, що в червні 2015 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, зокрема, пропонувала закріпити в Конституції визначення шлюбу як «сімейного союзу між чоловіком і жінкою».

Водночас, у проекті конституційної комісії Розділу II Конституції України станом на 15 липня 2015 року наразі взагалі немає визначення шлюбу, лише зазначено, що «право на шлюб, створення сім’ї  гарантуються законом».

Як повідомляв ZAXID.NET, в березні 2015 року президент Петро Порошенко своїм указом створив Конституційну комісію, яка у складі трьох робочих груп розробляє зміни до Конституції України за пріоритетними напрямами реформування – децентралізації, удосконалення конституційних засад правосуддя та конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянина.

За час своєї роботи Конституційна Комісія провела 4 пленарні засідання, робочі групи Конституційної Комісії - 45 засідань.

16 липня 2015 року Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного Суду проекту змін до Конституції в частині децентралізації. За це рішення віддали голоси 288 народних депутатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук