Голова Львівської ОДА запросив китайців інвестувати у Львівський аеропорт
Голова Львівської ОДА Микола Кміть 10 грудня під час зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Чжоу Лі запросив китайські компанії до участі у конкурсі на інвестування і будівництво нового терміналу Львівського аеропорту: "Це зараз найбільш перспективний проект. Заявки можна подавати протягом трьох місяців. З часом можна буде відкрити прямий рейс Львів-Пекін".
Посол під час зустрічі зазначив, що китайці можуть прийти на наш ринок із інвестиціями, але українська сторона має сприяти інвесторам щодо зменшення податків, забезпеченням безпеки робітників, візовим сприянням.
М.Кміть також висловив зацікавлення досвідом китайської сторони із організацією заходів безпеки, логістикою під час проведення Олімпіади в Пекіні, аби застосувати цей досвід при проведенні Євро-2012. Він також додав: "Китайська сторона більше зацікавлена у тому, аби не інвестувати в нашу економіку, а будувати за наші кошти, ми повинні залучати інвестиції, у нас є свої компанії, які можуть бути підрядниками".
Протягом останніх років обсяги зовнішньої торгівлі и з Китаєм займали незначну частку в зовнішньоторговельному обороті Львівської області, зокрема, у 2007 році - близько 2,4 %.
Впродовж січня-вересня 2008 року обсяг зовнішньої торгівлі з Китаєм склав 75,04 млн доларів США, або 2,65 % від загального обсягу міжнародної торгівлі області. При цьому експорт склав 0,84 млн доларів США, (0,1 % від загальнообласного експорту, у порівнянні до відповідного періоду минулого року зменшився на 40,84 %), а імпорт склав 74,21 млн доларів США, (3,65 % від загальнообласного обсягу імпорту, порівняно із відповідним періодом минулого року зріс на 85,74 %).
Значне перевищення імпорту над експортом зумовило негативне сальдо зовнішньої торгівлі з Китаєм в розмірі 73,37 млн доларів США. В області 5 підприємств експортують товари до Китаю:ТзОВ "Галфрост", Дочірнє підприємство "Добромиль - Яворів" ЗАТ "Українська промислова компанія "Добромиль"", Львівський центр Інституту космічних досліджень НАНУ та Національного космічного агентства, ТзОВ "Ягідка", ТзОВ "Леоні Ваерінг Системс УА ГмБХ".
Натомість імпортують товари з Китаю 252 підприємства.
До найбільших імпортерів належать: ПП "ГАЛ - КАБЕЛЬ", ТзОВ "СПЕЦТЕХМАРКЕТ", Телевізійний завод "Електрон" - дочірнє підприємство ВАТ "Концерн - Електрон", ТзОВ "ТЕХПРОМВИРОБИ", Дочірнє підприємство "ЛПП УКРАЇНА" АТ "ЛПП"
До найбільш експортованих товарів належать: продукти рослинного походження, зокрема, їстівні плоди та горіхи; мінеральні продукти (сіль, сірка, штукатурні матеріали, цемент); прилади й апарати.
До найбільш імпортованих товарів належать: механічне обладнання, машини та механізми, електричні машини й устаткування; недорогоцінні метали та вироби з них; полімерні матеріали, пластмаси та каучук; текстиль та вироби з текстилю; транспортні засоби та шляхове обладнання; готові харчові продукти, в основному - продукти переробки овочів, плодів; продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей.