Голова МВС переконує, що водіям не доведеться міняти посвідчення кожні 5 років

СуспільствоАндрій Стець, 26 січня 20171390211
З 2017 року в Україні видаватимуть водійські права європейського зразка

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевнив, що поки не планується скорочувати термін дії водійських посвідчень до 5 років. Про це він написав у Facebook, відповідаючи на питання в коментарях.

«Є світова практика за водійським посвідченням, і ми будемо її дотримуватися. Ніяких «кожні 5 років» не буде. Є дійсні законні норми», – заявив глава МВС.

Водночас, у прес-службі Головного сервісного центру МВС України повідомили, що водіям легковиків із посвідченням категорії «В» не треба буде повторно складати іспити для підтвердження прав керувати машиною, проте треба буде пройти медогляд.

«У другій половині 2017 року планується подання на розгляд до профільного комітету Верховної Ради законопроекту, відповідно до якого у посвідченнях водія з’являться додаткові категорії. Зараз вони формуються. Термін їхньої дії становитиме від 5 до 15 років залежно від категорій. Таким чином, водії категорії "В" зможуть користуватися своїм посвідченням 15 років, а от водії категорії «С» та «D» – лише 5 років. Після завершення терміну дії водій має пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності. Опрацьовується також питання щодо підтвердження практичних та теоретичних навичок водіїв, щоправда це стосуватиметься винятково профільних категорій», - йдеться у повідомленні.

Керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій наголосив, що наразі працюють над новою системою отримання водійських прав.

«По-перше, ми загалом працюємо над системою змін у площині отримання посвідчення водія – це розробка нових екзаменаційних білетів, встановлення фото- та відеофіксації під час складання іспитів. Щодо нових впроваджень: важливим стане саме підтвердження психофізичного стану людини, який впливає на здатність безпечно користуватися автівкою. Окрім того, для підвищення рівня захисту від підробок у нових посвідченнях водія планується встановлення мікрочіпа», – сказав Криклій.

За його словами, дія нового закону не буде розповсюджуватися на власників прав з терміном дії на 30, 50 років та безстроково, тож вони зможуть користуватися посвідченням відповідно до вказаного у ньому терміну.

Зазначимо, посвідчення категорії «В» надає можливість керувати машиною масою не більше 3,5 т із кількістю місць не більше 9; водії категорії «С» можуть сідати за кермо вантажівок масою до 7,5 т і більше; категорія «D» дозволяє керувати пасажирськими автобусами з 16 пасажирами та більше.

Нагадаємо, що напередодні, 25 січня, заступник міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва повідомила, що в головному сервісному центрі МВС готують законопроект, який внесе ряд змін у Правила дорожнього руху, зокрема зменшить термін дії водійських прав до 5-15 років, запровадить мікрочіп як складову даного посвідчення і унормує вік отримання прав для різних категорій транспорту.

Вона зазначила, що це вимоги директив ЄС, зокрема Директиви 2006/126/ЄС про водійські посвідчення.

Заступниця міністра також зазначила, що будуть встановлені нові стандарти періодичності проходження технічного контролю транспорту, що перевозить небезпечні вантажі; стандарти щодо підготовки та екзаменації водіїв та відповідальних за перевезення осіб; а також запроваджено вдосконалену систему звітності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук