Голова Офісу президента просить уряд звільнити Кличка з посади голови КМДА

Кличко суміщає ці посади з 25 травня 2015 року

Мера Києва Віталія Кличка можуть позбавити посади голови КМДА

Голова Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до Кабінету міністрів України з проханням звільнити голову Київської міської державної адміністрації (КМДА Віталія Кличка, який одночасно обіймає посаду мера Києва.

Андрій Богдан скерував листа з відповідним зверненням до уряду, адресованого міністру Кабінету міністрів Олександру Саєнку. Фотокопію листа опублікував телеканал новин «24».

У листі Богдан написав, що Конституція України передбачає, що голів місцевих державних адміністрацій призначає на посаду і звільняє з неї президент України за поданням Кабміну. А закон «Про місцеві державні адміністрації» каже, що такі посадовці працюють доти, доки новообраний президент не призначить нових.

Зважаючи на це, Офіс президента просить Кабмін внести подання щодо звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Андрій Богдан просить уряд звільнити мера Києва Віталія Кличка з посади голови КМДА, фото 24 каналу

Андрій Богдан просить уряд звільнити мера Києва Віталія Кличка з посади голови КМДА, фото 24 каналу

Міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко підтвердив, що до уряду справді надійшло подання на звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА.

«Так, подання Богдана до нас надійшло. Тепер ми маємо опрацювати все у встановленому порядку. Рішення може бути після розгляду цього подання на одному з наступних засідань Уряду», – пояснив міністр.

Віталій Кличко є мером Києва з 5 червня 2014 року, а також головою КМДА – з 25 червня того ж року.

Зазначимо, що посади голови КМДА і мера Києва майже завжди були суміщеними. Зазвичай головою КМДА президент за поданням уряду призначав переможця місцевих виборів – новообраного мера. Зміни відбулися в час, коли мером Києва став Леонід Черновецький. З 2010 року, після приходу до влади Віктора Януковича, центральна влада розмежувала ці посади для обмеження повноважень мера. Апелюючи до цього, Кличко раніше заявляв, що новий президент повертається до методів Януковича. Він також висловив незгоду з рішення Зеленського звільнити його з посади голови КМДА.

«Коли мер виконує декоративну функцію, а містом управляє призначена згори людина, яку кияни не обирають і яка, відповідно, перед громадою не має жодних зобов’язань. Такого немає в жодній європейській столиці, в жодному місті. І, я переконаний, і озвучив це: якщо так потрібно мати в столиці «свого» мера, нехай відбудуться дострокові вибори і нехай кияни оберуть того, кому довіряють», – заявляв Кличко 11 липня.

Наразі відомо, що президент України Володимир Зеленський хоче призначити на посаду голови КМДА гендиректора телеканалу «1+1» Олександра Ткаченка, який на останніх парламентських виборах пройшов до Верховної Ради від президентської партії «Слуга народу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук