Голова Венеціанської комісії розкритикував український закон про люстрацію

Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо

Європейська комісія «За демократію через право», так звана «Венеціанська комісія», рекомендує внести зміни в український закон «Про очищення влади» (про люстрацію). Про це голова комісії Джанні Букіккіо розповів в ефірі одного з телеканалів, повідомила «Українська правда».

«Закон в нинішньому вигляді має бути змінений, тому, що він не повністю відповідає європейським стандартам і принципу верховенства права», – сказав Букіккіо.

Основні вимоги комісії – персональна відповідальність при застосуванні люстрації, а також проведення люстрації суддів на підставі окремого, а не загального закону.

Букіккіо також пояснив, що застосування закону про люстрацію в його нинішній редакції може розглядатися національними та міжнародними судами, в тому числі і Європейським судом з прав людини в Страсбурзі.

Зазначимо, ще в грудні 2014 року голова комісії заявив, що закон необхідно радикально переробити, щоб привести його у відповідність з європейськими стандартами. При цьому, підкреслив Букіккіо, закон не повинен стати способом зведення рахунків з політичними опонентами.

Додамо, у жовтні минулого року Венеціанська комісія виступила проти звільнення всіх суддів в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук